Hüppa põhisisu juurde
post-template-default single single-post postid-46619 single-format-standard wp-custom-logo mega-menu-menu-1 post-eesti-lastekirjanduse-keskus-avatud-alates-3-05 loggedout

Läti lastekirjanduse seminar

IMGP517026. mail 2015 kell 13.00-16.00 toimub Eesti Lastekirjanduse Keskuses (Pikk 73) seminar Läti lastekirjandusest.

Eesti lasteraamatuid antakse Lätis välja igal aastal, läti lapsed armastavad neid ja need pälvivad olulisi Läti lastekirjanduse auhindu (Aidi Vallik, Andrus Kivirähk, Piret Raud). Meie siin Eestis ei tea aga Läti lastekirjandusest suurt midagi. Nii otsustasimegi külla kutsuda Läti lastekirjanduse tundjad, et teada saada, mida huvitavat seal toimub. Külla tulevad Läti lastekirjanik Inese Zandere ning noor kunstnik Rūta Briede. Kirjastustegevuse tagamaid avavad Kristīne Dzene ja Alīse Nīgale kirjastusest Liels un mazs, mis on pühendunud rahvusvaheliselt tunnustatud hea lastekirjanduse, sealhulgas ka Eesti lasteraamatute väljaandmisele.

Päevakava:
13.00 Inese Zandere. Fantaasia ja reaalsus Läti lastekirjanduses

14.00 Rūta Briede. Uus laine Läti illustratsioonis

15.00 Kristīne Dzene ja Alīse Nīgale. Kirjastus Liels un mazs ja kuidas me oma raamatuid teeme. Jānis Baltvilksi auhind ja selle koht Läti lastekirjanduses.

Seminari korraldab Eesti PEN koostöös Eesti Lastekirjanduse Keskusega. Seminar toimub inglise keeles, välja arvatud esimene ettekanne, mis tõlgitakse eesti keelde.

Seminarist osavõtt on tasuta. Oodatud on kõik lastekirjanduse huvilised.

Info ja registreerimine 22. maiks aadressil elk@elk.ee