Hüppa põhisisu juurde

Videod autoritega

Lastekirjanduse keskuse perehommikud kolivad viiruse ajaks veebi. Videopildi vahendusel on kõikidel meie sõpradel võimalik kohtuda toredate eesti lastekirjanike ja illustraatoritega. Üheskoos vaatame raamatutest pilte ning kuulame neist mõne toreda jutugi.

Perehommikute videosid saab vaadata ka keskuse Facebooki lehelt ja Youtube’ist.

30. mail perehommik koos Katrin Ehrlichiga

Illustraator Katrin Ehrlich kutsub meid tänasel perehommikul endale külla, näitab meile pilte ja loeb ette ühe jutu Ernst Peterson-Särgava raamatust „Ennemuistsed jutud Reinuvader Rebasest“ 🦊.

Katrin meisterdab ka ühe toreda porgandist rebase ja kutsub videovaatajaid seda sama tegema. Postita pilt enda tehtud rebasest Eesti Lastekirjanduse Keskuse Facebooki lehel videopostituse kommentaaridesse. Meisterdajate vahel loosime välja Katrini piltidega raamatu “Ära muretse mu pärast”, mille on kirjutanud Kadri Hinrikus.

Võitja loosime välja 1. juunil 🤗

27. mail perehommik koos Heiki Ernitsaga

Uuel perehommikul räägib meile illustraatoritööst ja joonistamisest Heiki Ernits. Illustraator loeb meile ka ühte veel ilmumata raamatut, millele ta just praegu pilte joonistab 📚. Raamatu nimeks on „Footoni seiklused“ ja selle on kirjutanud Ilmar Tomusk.

Valmivas raamatus toimetavad nii pisikesed tegelased, et neid ei ole palja silmaga nähagi. Illustraator on täitsa ise välja mõelnud, millised täpselt need prootonid, neutronid ja elektronid võiksid välja näha. Aga, milline võiks olla üks kvark? 🤔 Joonista meile temast pilt ja postita see Eesti Lastekirjanduse Keskuse Facebooki lehel videopostituse kommentaaridesse. Kõigi joonistajate vahel loosime välja Heiki Ernitsa piltidega raamatu „Tont ja Facebook“, mille on kirjutanud Andrus Kivirähk.

Võitja loosime välja 29. mail 🤗

20. mail perehommik koos Marja-Liisa Platsiga

Illustraator Marja-Liisa Plats lehvitab meile kaugelt Austraaliast ning loeb ette mõned lood veel ilmumata raamatust „Luukere Juhani juhtumised“ 💀, millele ta just praegu pilte joonistab. Teksti on raamatusse kirjutanud Triinu Laan. See perehommik on eriliseks maiuspalaks neile, kellele võru keel armas. 🤗

Marja-Liisa kutsub vaatajaid joonistama ka päris oma luukere. Postita pilt sellest Eesti Lastekirjanduse Keskuse Facebooki lehele videopostituse alla ja osale loosimises. Auhinnaks on Marja-Liisa piltidega raamat „Kurja kala kohvik“ 🐟, mille on kirjutanud Hasso Krull.

🌟 Võitja loosime välja 22. mail.

16. mail perehommik koos Sirly Oderiga

llustraator Sirly Oder tervitab meid oma stuudios, näitab pilte ja kõneleb sellest, milline näeb välja tema tavaline tööpäev. 🤗 Samuti loeb ta meile pisikese katkendi lasteraamatust, millele ta just praegu pilte joonistab. Raamatu on kirjutanud Jana Maasik.

Seekord saavad vaatajad ülesandeks joonistada üks koll, või ka mitu 👻👻👻 Võib joonistada nunnu kolli või hirmsa ja koleda kolli. Postita pilt meie Facebooki-lehele videopostituse alla ja osale loosimises. Auhinnaks on Sirly piltidega muinasjuturaamat „Seitsme maa ja mere taha“, mille on kirjutanud Eia Uus.

Võitja loosime välja 18. mail. 🌟

13. mail perehommik koos Kristi Kangilaskiga

Illustraator Kristi Kangilaski näitab tänasel perehommikul oma uut autoriraamatut „Kõige õigem“. Raamat on nii värske, et see ei ole veel trükikojast poelettidele ja raamatukogudesse jõudnudki. Perehommiku vaatajad on kõige esimeste seas, kes sealseid lugusid kuulata saavad. 🤗 Samuti räägib Kristi, kuidas raamatus olevad pildid sündisid.

Raamatus toimetab üks kuningas, kes läheb pikale reisile. Ütle meile, millised tarvilikud asjad võtaksid sina kindlasti reisile kaasa. Kirjuta need meie Facebooki-lehele videopostituse alla või postita nendest joonistatud/kleebitud pilt. Kõikide osalejate vahel loosime välja Kristi Kangilaski piltidega raamatu „AHHAA!“. Raamatu on kirjutanud Els Heinsalu.

Võitjad loosime välja 15. mail.

9. mail perehommik koos Elina Sildrega

Uuel perehommikul näitab meile oma illustreeritud raamatuid ja ajakirju Elina Sildre. Illustraator jagab ka nippe, mida saavad kasutada kõik noored kunstnikud, et joonistada nunnusid loomi.

Elina kutsub ka kõiki video vaatajaid loomi joonistama. Proovi joonistada üks mitte eriti nunnu loom hirmus nunnult või üks nunnu loom mitte eriti nunnult. Postita pilt lastekirjanduse keskuse Facebooki lehele videopostituse alla ja osale loosimises. Võitja saab endale Elina illustreeritud raamatu “Käed”, mille on kirjutanud Aidi Vallik.

Võitja loosime välja 11. mail. 🤗

6. mail perehommik koos Urmas Viigiga

Tänasel perehommikul kutsub meid Muhumaale külla kunstnik Urmas Viik. Videos näitab ta meile igasugu põnevaid asju ja loeb ette ühe loo oma illustreeritud raamatust „Muhu inglid“, mille jutud on kirjutanud Kadri Tüür.

Kutsume kõiki video vaatajaid pätte roosima. See tähendab joonistama meile ühte pilti lillelistest sussidest. 🌺🌸🌼 Postita pilt lastekirjanduse keskuse Facebooki lehele videopostituse alla ja osaled loosimises, mille auhinnaks on Urmas Viigi illustreeritud raamat „Mina, Milda ja meister Michel“, mille on kirjutanud Anti Saar. Võitjad loosime välja 8. mail.

2. mail perehommik koos Jaanus Vaiksooga

Lastekirjandik Jaanus Vaiksoo loeb meile mõned jutud oma raamatust „Miku ja Mirjami 6 kummalist kohtumist“ 📖. Raamatule on pildid joonistanud Katrin Kaev. Samuti jutustab kirjanik, kust ta lugude tarbeks inspiratsiooni sai.

Kel “Miku ja Mirjami 6 kummalist kohtumist” eriti meeldima hakkas, saab teisi lugusid kuulata ERR Lasteekraani lehelt.

29. aprilli perehommik koos Kairi Lookiga

Tänasel perehommikul loeb oma viimast lasteraamatut „Piia Präänik ja bandiidid“ lastekirjanik Kairi Look 🤗. Raamatule on toredad pildid joonistanud illustraator Ulla Saar.

Kairi jagab meiega video lõpus ka ühte maitsvat präänikute retsepti. Kutsume ka kõiki vaatajaid küpsiseid küpsetama või joonistama. Kõik, kes postitavad pildi küpsetatud või joonistatud präänikutest lastekirjanduse keskuse Facebooki-lehele videopostituse alla, osalevad loosimises. Võitja saab endale raamatu „Piia Präänik ja bandiidid“. 🌟 Võitja kuulutame välja 1.mail.

24. aprilli perehommik koos Mika Keräneniga

Lastekirjanik Mika Keränen räägib meile natuke kirjanikuks olemisest ja loeb ette katkendi oma kõige esimesest lasteraamatust „Varastatud oranž jalgratas“🚲. Raamatule on toredad pildid joonistanud Marja-Liisa Plats. Videost saab teada, kes on raamatu peategelase Mari ja tema koera Mati prototüübid ja miks on kirjanikuametis oluline kuulata.

Vaatajatele palub Mika aga joonistada üks pilt prantsuse buldogist ja postitada see keskuse Facebooki lehele videopostituse alla. Kõikide joonistajate vahel loosime välja Mika viimase lasteraamatu „Soome pitsa“. Võitja loosime välja 27. aprillil. 🌟

22. aprilli perehommik koos Kätlin Vainolaga

Uuel perehommikul kõneleb lastekirjanik ja ajakirja Hea Laps peatoimetaja Kätlin Vainola meile sellest, mida põnevat ajakirjast leida võib. Ta loeb meile mõne toreda pala sealt ettegi ning valmistab oma köögis munarooga 🥘, mille retsepti samuti Hea Lapse lehekülgedelt leida võib.

Võta vastu ka Kätlini antud ülesanne ja postita siia Facebooki postituse alla pilt sellest, mida Sina kodus süüa teed. Kodukokkade vahel loosime välja raamatuid, millest kõneleti Hea Lapse “Järjehoidja” rubriigis. Võitjad loosime välja 24. aprillil. Üks õnnelik saab endale Leelo Tungla ja Aleksei Turovski raamatu “Kati, Carl ja isevärki farm” ja teine Kate DiCamillo “Edward Tulane’i imetabane teekond”. 🌟

18. aprilli perehommik koos Kertu Sillastega

Uuel perehommikul loeb oma imeilusat autoriraamatut „Kõige ilusam seelik“ illustraator Kertu Sillaste. Raamatust saab teada, kust said alguse kirkad ja värviliste lilledega Lihula rahvariideseelikud.🌺🌸🌼 Ja videost näeb lisaks raamatule, kuidas Kertu joonistab.

Kutsume sindki mõtlema meister Mariele ja maailma kõige ilusamale seelikule ning joonistama mõne lille, mida ainult sina oskad välja mõelda. Postita pilt lillest lastekirjanduse keskuse Facebooki postituse kommentaaridesse ja võida Kertu raamat „Kõige ilusam seelik“. Võitja loosime välja 20. aprillil.🌟

15. aprilli perehommik koos Anti Saarega

Tänasel perehommikul kuuleme lugusid kirjanik Anti Saare lasteraamatust „Anni asjad“. See raamat on nii uus, et ei ole veel trükki jõudnudki.

Anti annabki vaatajatele ja kuulajatele ülesandeks joonistada raamatule kaas, millest illustraator Anne Pikkov saaks lugudele pilte joonistades inspiratsiooni ammutada.

👋 Joonistajate vahel loosime välja ühe Anti raamatu populaarsest Pärdi-sarjast. Osalemiseks külasta postitust Eesti Lastekirjanduse Keskuse Facebooki lehel. Võitja kuulutame välja 17. aprillil.

11. aprilli perehommik koos Gerda Märtensiga

Tänase perehommiku külaline tuleb meieni seitsme maa ja mere tagant. Illustraator Gerda Märtens loeb oma uhiuut ja imeilusat pildiraamatut „Virmalised“ ette kaugelt Šveitsist. Tegemist on autorile väga erilise teosega, sest see on esimene raamat, millele ta on lisaks piltide joonistamisele kirjutanud ka teksti.

👋 Kõikide nende vahel, kes võtavad ette Gerda antud ülesande video lõpust, loosime välja kaks raamatut “Virmalised”. Osalemiseks postita Facebooki-postituse kommentaaridesse, mis peitub tinakarbikeses ning mis saab karudest edasi. Võitjad kuulutame välja 13. aprillil.

Gerdale saab kirjutada aadressile gerda.mrtens@gmail.com

8. aprilli perehommik koos Indrek Koffiga
Sel korral loeb meile oma raamatut „Ma elan hästi“ ette kirjanik Indrek Koff. Raamatusse on toredad pildid joonistanud illustraator Ulla Saar.

Samuti tutvustab Indrek vaatajatele ühte lasteraamatut, mis päriselt veel ilmunud ei olegi. Videost saab teada, millest raamat „Palavikulilled“ räägib, ning näeb juba mõnda Lucija Mrzljaki joonistatud piltigi.

Raamatu ilmumisele saab kaasa aidata, andes sellele hoogu Hooandjas

Kõikide nende vahel, kes võtavad ette Indreku antud toreda ülesande ja kirjutavad mõnele oma sõbrale kirja, loosime välja tema raamatu „Koju“ Marja-Liisa Platsi piltidega. Osalemiseks postita pilt kirjast või selle kirjutamisest Facebooki postituse kommentaaridesse. Võitjad kuulutame välja 10. aprillil.

3. aprilli perehommik Liis Seinaga
Uutele perehommikutele annab avalöögi kirjanik Liis Sein koos oma pisitütre Saskiaga. Liis loeb oma viimast lasteraamatut „Saskia otsib värve“, millele on imeilusad pildid joonistanud illustraator Catherine Zarip, ja Saskia joonistab meile raamatu tegelasi.

Et Liisi raamatus toimetavad igasugused põnevad džungliloomad, siis saavad huvilised meisterdad omale mälestuseks ühe toreda papagoi.

Kõikide osavnäppude vahel loosib Liis välja ka kaks „Saskia otsib värve” raamatut. Selleks tee meisterdatud papagoist pilti ja postita see perehommiku Facebooki postituse kommentaaridesse. Loosimise viime läbi esmaspäeval 6. aprillil.

Papagoi meisterdamiseks on sul vaja:

  • WC-paberi rulli sisu
  • värvilist paberit
  • sulgi
  • traati
  • vildikat
  • kääre
  • liimi
  • klammerdajat
  • augustajat

Kõigepealt kleebi ümber WC-paberi rulli sisu värviline paber. Seejärel lõika papagoile teist värvi paberist kõht ja nokk ning kleebi need paika. Joonista silmad. Siis kleebi või klammerda papagoi külge suled. Viimasena tee rulli alumisse serva kaks auku, millest saad panna traadi läbi, et papagoi saaks sinu käe peal istuda.

Suur tänu Tammeoks meediale!