Hüppa põhisisu juurde

Muhvi auhind

Muhvi auhind on Lastekirjanduse Keskuse loodud tunnustus parimale lastekirjandusalaste ja laste lugemise alaste artiklite autorile või tele- ja raadiosaadete juhile (toimetajale). Auhind antakse välja iga kahe aasta tagant kevadel. Žürii koosneb Eesti Lastekirjanduse Keskuse töötajatest. Auhinnaks on laste meisterdatud Muhvi kujuke ja rahaline preemia.
Muhvi auhind asutati 2000. aastal ja anti esmakordselt välja 2001. aastal.

Muhvi auhinna laureaadid:

2019 – Piia Tuule ja Anu Amor-Narits
2017 – Jaak Urmet
2015 – Kadri Tiisel ja Tiina Vilu
2013 – Jaanika Palm
2011 – Ave Mattheus
2009 – Viive Noor
2007 – Leelo Tungal
2005 – Mare Müürsepp
2003 - Ilona Martson
2001 – Krista Kumberg

Väljaannetest on äramärkimist leidnud Õpetajate Leht (2005, 2013, 2017), Postimees (2003, 2015), Eesti Päevaleht (2001), Hea Laps (2007), Eesti Ekspress (2009) ja Sirp (2019).

Muhvi auhinna statuut

  • Muhvi auhind antakse iga kahe aasta tagant parimale lastekirjanduse ja laste lugemise alaste kirjutiste või saadete autorile (toimetajale). Auhinna omistajaks on Eesti Lastekirjanduse Keskus.
  • Auhind kujutab Eno Raua raamatu „Naksitrallid” tegelast Muhvi, mille kohta on kirjaniku pärija Aino Rauaga (Pervikuga) sõlmitud vastav leping. Auhinnasaajal on õigus valida auhind laste loomingu konkursile saabunud Muhvide hulgast.
  • Auhinnaga kaasneb rahaline preemia. Preemia suurus määratakse kindlaks igal aastal vastavalt Lastekirjanduse keskuse eelarvelistele võimalustele.
  • Žürii koosneb Lastekirjanduse keskuse töötajatest. Žürii esimees on teabetalituse juhataja.
  • Žürii liikmed võtavad kandidaadi valikul aluseks kahe eelnenud aasta jooksul ajakirjanduses ilmunud lastekirjanduse ja laste lugemise alased kirjutised ning tele- ja raadiosaated. Hinnatakse kirjutiste ja saadete aktuaalsust, originaalsust ja asjatundlikkust.
  • Žürii liikmed esitavad oma kandidaadi koosolekul kaks nädalat enne auhinna üleandmist. Valik langetatakse avaliku hääletamise teel. Igal žürii liikmel on üks hääl. Võrdsete häälte korral on otsustavaks žürii esimehe hääl.
  • Kui sobivaid kandidaate ei leita, on žüriil õigus jätta auhind välja andmata.
  • Auhinnasaaja kuulutatakse välja maikuus toimuval lasteraamatukoguhoidjate õpipäeval.
  • Kõik auhinnaga seotud probleemid lahendab Eesti Lastekirjanduse Keskuse direktor.