Hüppa põhisisu juurde
post-template-default single single-post postid-46619 single-format-standard wp-custom-logo mega-menu-menu-1 post-eesti-lastekirjanduse-keskus-avatud-alates-3-05 loggedout

Käimas on esseekonkurss „Minult oma Eestile!”

Tallinna Lastekaitse Ühing ja Eesti Lastekirjanduse Keskus kutsuvad Tallinna üldhariduskoolide 8.-12. klassi õpilasi osalema esseekonkursil „Minult oma Eestile!“. Ootame noori väljendama oma mõtteid ja tundeid seoses Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaga.

Tallinna Lastekaitse Ühingul on 1992. aastast head sõprussidemed Rootsis asuva Björn Oker-Blom Fondiga (B.O.B). Läinud aastal lahkus fondi asutaja abikaasa, Inga Oker-Blom, kes oli suur kirjandushuviline ja Eesti laste toetaja. Esseekonkurss toimub tema mälestuseks. Esseekonkursi võitjad kuulutatakse välja kahes vanuseastmes: põhikool (8.-9. klass) ja gümnaasium. Võitjaid toetab Björn Oker-Blomi fond kahe 400 euro suuruse stipendiumiga.

Konkursil osalemiseks palume saata essee hiljemalt 20. oktoobriks 2018 eesti keeles .doc või .odt formaadis aadressile elk@elk.ee. Essee pikkus võib olla kuni 3 lehekülge (5400 tähemärki). Konkursile esitatud tööle palume märkida õpilase nimi, kool ja klass ning e-posti aadress.

Esseid hindab žürii koosseisus:
Ene Tomberg, Tallinna Lastekaitse Ühing
Jaanus Vaiksoo, kirjanik
Triin Soone, Eesti Lastekirjanduse Keskus
Anneli Kengsepp, Eesti Lastekirjanduse Keskus

Võitjatega võetakse ühendust individuaalselt ja neile saadetakse kutse tunnustamisüritusele, mis toimub 15. novembril 2018 kell 12 Eesti Lastekirjanduse Keskuses (Pikk 73, Tallinn).

Lisainfo:
Ene Tomberg, Tallinna Lastekaitse Ühing, ene.tomberg@tallinnlv.ee; tel 6457 456
Triin Soone, Eesti Lastekirjanduse Keskus, triin@elk.ee, tel. 6177 230