Hüppa põhisisu juurde
post-template-default single single-post postid-46619 single-format-standard wp-custom-logo mega-menu-menu-1 post-eesti-lastekirjanduse-keskus-avatud-alates-3-05 loggedout

Ilon Wiklandi nimeline noore kunstniku preemia

iloni-imedemaa-logoIloni Imedemaa kuulutab välja Ilon Wiklandi nimelise noore kunstniku preemia konkursi, et julgustada noort kunstnikku tema loomelise rännaku alguses.

Ilon Wiklandi tee kunstnikuks on eredaks tõestuseks, et tõeline anne ületab kõik takistused. Vaja on vaid toetust ja soovi tööd teha. 14-aastaselt üksi sõja eest Rootsi põgenedes olid Ilonil kohvriga kaasas tema lapsepõlvejoonistused ning sinna jõudes tädi julgustus kunstiga tegeleda. Edasi tõid tahe töötada ja pisut ka head õnne suure edu raamatukunstimaailmas Astrid Lindgreni illustraatorina. Ilon Wiklandi unistuseks on anda julgustust ka mõnele andekale noorele Eestis.

Osaleda saavad kõik Eestis kunstikoolis õppivad lapsed vanuses 14-18 a. Hinnatakse klassikalist oskust joonistada ja isikupära.

Võidufond on 1000 eurot ja auhindade hulgas on ka Ilon Wiklandi litograafia. Parimatest töödest pannakse kokku näitus.

Osalemiseks saata 3 tööd hiljemalt 12. jaanuariks 2015 Iloni Imedemaale Kooli 5, 90502 Haapsalu. Nõuded töödele: 2 A2-A4 suuruses tööd vabalt valitud teemal ja tehnikas ning 1 A4 suuruses illustratsioon vabalt valitud tekstilõigule. Lisa ka tekst ja teksti autor. Kõik tööd peaksid olema käsitsi joonistatud.

Tööle lisada järgnev info: autori nimi, vanus, kontakttelefon, kool, juhendaja.

Lisainfo: Liina Valdmann, imedemaa@salm.ee, 5836 2803.

Võitja kuulutatakse välja Ilon Wiklandi 85. sünnipäeval 5. veebruaril 2015. a Iloni Imedemaal.