Hüppa põhisisu juurde

26. ettelugemise päev 2019

Igal aastal 20. oktoobril 2019 tähistatakse Eestis ettelugemise päeva ja traditsiooniliselt toimub sel puhul üle-eestiline 4. klasside ettelugemise võistlus. Käimasoleval eesti keele aastal on iga kalendrikuu pühendatud mõnele kesksele teemale. Oktoober näiteks on ettelugemise võistlusele igati sobivalt kuulutatud lugemise ja mängukuuks. Üleriigilisel 4. klasside lugemisvõistlusel soovime kuulata laste esituses ilusas keeles kirja pandud lugusid. Eesti keele rikkuseks on ka meie murded ja nii on võistlusele ettelugemiseks oodatud nii lood lastekirjanduse klassikast kui ka pärimuslike murdelugude varasalvest.

Finaalvõistlusele „Heal meelel ja ilusal keelel“ eelnevad maakondlikud voorud ning Tallinna ja Tartu linna võistlused, mille läbiviimisel ootame abi maakondade keskraamatukogude lasteosakondadelt ja Tallinna klassiõpetajatelt.

Ettelugemisvõistluse finaal toimub Eesti Lastekirjanduse Keskuses (Pikk 73, Tallinn) laupäeval, 19. oktoobril 2019 kell 12. Ootame osalema iga maakonna ning Tallinna ja Tartu 4. klasside parimaid ettelugejaid. Igast maakonnast/linnast on oodatud üks osaleja koos saatjaga.

Sel korral ei kaasne võistlusega raamatute soovitused, kuna meie eesmärk ei ole ilusas keeles tekste nimekirja raamida. Palume loo valikul arvestada, et lugu loetakse võistlusel ette raamatust ja selleks on aega 3 minutit.

Lugemist hindab žürii koosseisus Sulev Oll (kirjanik), Jane Meresmaa-Roos (Lastemuuseum Miiamilla) ja Triin Soone (Eesti Lastekirjanduse Keskus).

Ettelugemise võistluse vaheajal viib erinevaid sõnamänge läbi improteatri näitleja ja festivali Tilt korraldaja Rahel Otsa.

Ettelugemise võistluse lõppedes kell 14.30 ootavad tublisid lugejaid „Suurgildi salarajad“. Eesti Ajaloomuuseumis (Pikk 17)  saab nii mõndagi teada Suurgildi hoone ja keskaegsete kaupmeeste kohta. Suurgildis veetsid aega keskaegse Tallinna tähtsaimad kaupmehed – sõlmiti äritehinguid ja peeti linna uhkemaid pidusid. Külastuse jooksul läbitakse just need paigad, mis majas keskajast tänapäevani säilinud. Uuritakse, kuidas tol ajal riides käidi, mida pidusöökidel söödi, kuidas Suurgildi peasaal soojaks sai ja miks on all keldris kaevud.

Päeva lõppeb orienteeruvalt kell 16.00.

Head lugemist!

Maakondade esindajate nimed ja ettelugemisele tulevate raamatute pealkirjad palume teatada 17. oktoobriks Anne Kõrgele, annek@elk.ee või 617 7237.

Info parkimise kohta:
Lastekirjanduse keskuse (Pikk 73) juures kehtivad Tallinna vanalinna parkimise tingimused, st parkimine on ööpäevaringselt tasuline – 6 €/tund. Esimesed 15 minutit on tasuta, kui juht on parkimise algusaja kirjalikult või parkimiskella abil fikseerinud.
Lisainfo: www.tallinn.ee/est/Tasuline-parkimine

Lähim parkla:
Suurtüki 12, Tallinn
tsoon EP70
30 minutit 0,75€
24 tundi 3,50€

Mobiilne ööpäeva parkimine lõpetatakse automaatselt 24h möödudes vastavalt maksimaalsele ööpäevatasule. Mobiilselt parkides tasu arvestamine 30 minuti kaupa.
Lisainfo: www.europark.ee