Hüppa põhisisu juurde

20. ettelugemise päev 2013

Head raamatukoguhoidjad ja õpetajad!

Tänavusel, juba 20. ettelugemise päeval pealkirjaga “Loeme eesti loomamuinasjutte” tähistame kultuuripärandi aastat. Ettelugemise päev on hea põhjus tuletada meelde meie endi pärandlugusid ehk muistendeid ja muinasjutte, mida sageli laialt ei tunta ja mis kipuvad rahvusvaheliselt tuntud muinasjuttude varju jääma. Eesti muinasjutu varasalv on rikkalik ning neid lugusid on aegade jooksul rohkelt trükis ilmunud. Seega ei tohiks keegi tekstivalikul hätta jääda.

Seekord läks ettelugemise päeva osalemisekutse kõigile keskraamatukogude lasteosakondadele raamatuga „Üle õue õunapuu”, mis on heaks teejuhiks eesti loomadest ja loodusest kõnelevate juttude juurde.

Laupäeval, 19. oktoobril kell 12.00 toimub Tallinnas Eesti Lastekirjanduse Keskuses ettelugemise päeva võistulugemine, kus osalevad Eesti maakondade ning Tallinna ja Tartu 4. klasside parimaid ettelugejaid. Laste ettelugemist hindab žürii.

Võistluse parimad saavad auhinnatud ning kõik osalejad mälestuseks raamatu „Üle õue õunapuu”. Kuna võistlusele tuleb osavõtjaid igast Eestimaa paigast, soovime nende Tallinnas viibimise muuta võimalikult huvitavaks ja mitmekesiseks. Lisaks sisukale võistluspäevale Lastekirjanduse Keskuses, näevad lapsed keskuse majas Miks Teatri etendust „Eesti rahva ennemuistsed jutud” ning külastavad koos saatjatega Loodusmuuseumi.

Täpsem info Anne Kõrge  annek@elk.ee või tel 61 77 235