Hüppa põhisisu juurde

XIV Nukitsa konkurss

Algab XIV Nukitsa konkurss!

Taas on algamas Nukitsa konkurss, et selgitada välja laste kahe viimase aasta lemmikkirjanik ja illustraator.

Võistlevad 2016. ja 2017. aastal ilmunud algupärase lastekirjanduse esmatrükid. Hääletada võivad kuni 16-aastased lugejad, andes ühe hääle kirjanikutööle (tekst) ja teise hääle kunstnikutööle (illustratsioonid). Hääletamist korraldavad kohalikud lapsi teenindavad raamatukogud eesotsas maakonna/linna keskraamatukogu lasteosakonnaga.

Hääletamine võib alata nimestike raamatukokku saabumise hetkest ja kesta kuni 20. veebruarini 2018. Pärast hääletuse lõppu kogub keskraamatukogu lasteosakond oma maakonna/linna hääletussedelid kokku, teeb tulemustest kokkuvõtte ja edastab selle hiljemalt 1. märtsiks lastekirjanduse keskusele. Juhised kokkuvõtte tegemiseks ja edasise tegevuskava saadame teile veebruaris.

XIV Nukitsa konkursi pidulik lõpetamine toimub 7. aprillil 2018 Eesti Lastekirjanduse Keskuses. Lõpetamisele ootame lisaks auhinnasaajatele hääletuses osalenud lapsi, kes valitakse loosi teel proportsionaalselt maakondades/linnades hääletanute arvuga.

 

Soovitusi hääletuse korraldamiseks

Võistlevate raamatute nimestik ja hääletussedeli alus on kirjale lisatud eraldi failidena. Kogu info on üleval ka lastekirjanduse keskuse kodulehel www.elk.ee.

Nimestik koosneb kahest osast:

  1. Võistleb kirjanik (eesti kirjanike raamatute esmatrükid);
  2. Võistleb kunstnik (eesti kunstnike esmakordselt trükis avaldatud raamatuillustratsioonid).

Hindamisel on 234 raamatut (206 kirjaniku- ja 201 kunstnikutööd). Nimestik sisaldab raamatuid, mis jõudsid Eesti Lastekirjanduse Keskusesse hiljemalt 11. detsembriks 2017. Hiljem saabunud raamatud võistlevad järgmisel konkursil. Vastavalt konkursi statuudile jäid nimestikust välja enam kui kahe autori teksti või kunstniku piltidega kogumikud, laste omalooming, puhtakujuline aime- ja teatmekirjandus, värvimisraamatud, õppekirjandus, jadaväljaanded ja väga vähese leidumusega teosed.

Raamatud on liigitatud vanuseastmete kaupa: väiksemate laste raamatud (0–7 a), suuremate laste raamatud (8–12 a) ning noorteraamatud (13–16 a). Muidugi võib iga vastaja valida oma lemmikraamatu vanuseastmest sõltumata. Nimestikku võib laste jaoks lihtsustada, eemaldades trükiandmed (väljaandmise koht, kirjastus, aasta).

Hea on, kui vastajad näevad valiku tegemisel nii raamatuid kui ka nimestikku. Soovitav on näituse või eraldi riiuli koostamine, kuid iga raamatukogu tegutsegu vastavalt oma võimalustele.

Hääletamine on vabatahtlik ja iga osaleja saab täita ainult ühe hääletussedeli. Arvesse lähevad kõik sedelid, millel vähemalt üks raamat on tuvastatav. Vajadusel võib last hääletussedeli täitmisel abistada, jäädes samas tema valiku suhtes erapooletuks.

E-hääletuse avame keskuse kodulehel jaanuaris. Meil on hea meel, kui lisate e-hääletuse lingi oma kodulehele. Selleks sobiv reklaambänner on lisatud kirjale ja jaanuaris edastame ka järjehoidjate väljaprintimiseks faili.

 

Tervitades ja häid pühi soovides
Triin Soone
Eesti Lastekirjanduse Keskuse direktor

Info: Anneli Kengsepp
617 7231, anneli@elk.ee