Hüppa põhisisu juurde

Teddy-karu sünnipäev ja Pööningugalerii näituste avamine 27. oktoobril 2011

Armas karusõber!

“Igaüks, kellel on lapsena olnud kaisukaru, teab, et karust paremat sõpra on raske leida. Kui kogu maailm näib sulle ülekohut tegevat, võid pista nina tema pehmetesse karvadesse ning tunda end taas turvaliselt ja kaitstult. Oma kaisukarule võid rääkida absoluutselt kõigest, ka muredest ja ebaõnnestumistest. Ta ei pahanda kunagi, vaid vastab sulle alati jäägitu armastusega”.

Neile Tiia Toometi sõnadele kirjutaks kõhklemata alla iga inimene, kellel on olnud õnn omada lapsepõlves sellist truud sõpra. Seepärast tundub uskumatu kaisukaru vanus – 109 aastat.

27. oktoobril tähistatakse kogu maailmas rahvusvahelist kaisukarupäeva. Selle traditsiooni algatas 1980. aastatel organisatsioon Kogu Maailma Head Karud, mis ühendab karusõpru üle terve maailma.

Eesti Teddy-karu klubi tähistab kaisukaru sünnipäeva täna, 27. oktoobril kell 16.30 Eesti Lastekirjanduse Keskuses. Pööningugaleriis avatakse Eesti ja Peterburi karukunstnike autorikarude näitus “Karu kutsub külla“ ning tuntud Läti karukunstniku Natalja Fjodorova isikunäitus. Kõiki ühendab deviis: URSUS SEMPER FIDELIS ehk IGAVESTI TRUU KARU

Samas avatakse veel neli näitust:

Lend (Raivo Koidu keraamika)

Härmahaldjad (Karin Kalmani keraamika)

Keraamik Marielle Liiveti linnuvilede näitus

Väikesed sigadused (Mare Hundi põrsakogu)

Näitus “Karu kutsub külla“ on avatud novembri lõpuni.

Kõik teised näitused on avatud 2011. aasta lõpuni.

Eesti Lastekirjanduse Keskus, Pikk 73, Tallinn

E-R 10-18, L 11-16, P suletud