Hüppa põhisisu juurde

TEA Kirjastuse „Eesti jõulusalmide ja -juttude kuldraamatutu” esitlus 3. novembril 2011

Neljapäeval, 3. novembril kell 13esitleb TEA Kirjastus Eesti Lastekirjanduse Keskuses juubilar Olivia Saare koostatud „Eesti jõulusalmide ja -juttude kuldraamatut”.

Eesti Lastekirjanduse Keskuses toimub neljapäeval, 3. novembril algusega kell 13.00 „Eesti jõulusalmide ja -juttude kuldraamatu” esitlus. Selle sündmusega tähistatakse kuldraamatu koostaja, lastekirjaniku ja -ajakirjaniku Olivia Saare 80 aasta juubelit.

TEA Kirjastuses välja antud „Eesti jõulusalmide ja -juttude kuldraamat” on viimane raamat menukast kuldraamatute sarjast. Selles sarjas ilmusid „Eesti lasteluule kuldraamat” (2008), „Eesti muinasjuttude kuldraamat” (2009), „Eesti muistendite kuldraamat” (2010), „Vene muinasjuttude kuldraamat” (2010, ilmus ka vene keeles), „Eesti lastejuttude kuldraamat” (2010) ja „Maailma muinasjuttude kuldraamat” (2011).

„Eesti jõulusalmide ja -juttude kuldraamatus” on 177 kõige südamlikumat jõululuuletust ja -juttu 70 autorilt 19. sajandist kuni tänapäevani, sisaldades ka päris uusi, just selle kogumiku jaoks kirjutatud luuletusi-lugusid.

Koostaja Olivia Saar on „Eesti jõulusalmide ja -juttude kuldraamatu”  jaotanud teemade kaupa seitsmeks osaks, iga osa on illustreerinud erinev kunstnik – Valdek Alber, Katrin Ehrlich, Karel Korp, Anne Linnamägi, Piret Niinepuu-Kiik, Ülle Meister ja Viive Noor. Kuldraamatu lõpus on autorite register, luuletuste ja juttude pealkirjade register ning illustraatorite register.

„Eesti jõulusalmide ja -juttude kuldraamat” on väärtuslik kingitus jõuludeks, sellest leiab lugusid-luuletusi nii lugemiseks kui ka päheõppimiseks.

Vt ka: Olivia Saar 80