Hüppa põhisisu juurde

Täna on Euroopa keeltepäev

Euroopa Komisjoni Esindus Eestis koostöös Eestis tegutsevate saatkondade ja keeleinstituutidega korraldab keeltepäeval Eesti Lastekirjanduse Keskuses, Tallinna Keskraamatukogus ja selle haruraamatukogudes jutuvestmise- ja keeletunde lasteaialastele ja õpilastele.

Lastekirjanduse keskuses jutustavad lastele eri riikide muinaslugusid jutuvestjad Taani Kultuuri Instituudist, Fenno-Ugria Asutusest, Norra Saatkonnast ja Prantsuse Instituudist. Keeleteemaliste mängudega lõbustab lapsi Venno Loosaar.

Keskraamatukogus tutvustab Rootsi saatkond lastele rootsi keelt ja kultuuri. Ungari Instituut jutustab Kalamaja raamatukogus ungari muinasjutte. Õnneliku õppimise saatkond korraldab keskraamatukogus keeleõppe näidistunnid, kus tutvustatakse uusi viise ja nippe, kuidas võõrkeeled õppijale põnevamaks ja haaravamaks muuta.

Keeltepäeva tähistatakse alates 2001. aastast Euroopa Nõukogu ja Euroopa Komisjoni algatusel, et seeläbi tähtsustada kõiki Euroopas kõneldavaid keeli: nii suure kõnelejaskonnaga keeli kui ka murdeid, nii põliskeeli kui ka uusi keelekujusid.

Keeltepäeva eesmärgid on:
• rõhutada avalikkusele keeleõppimise tähtsust;
• kasvatada teadmist, et kõik Euroopas kõneldavad keeled on väärtuslikud;
• julgustada ja toetada elukestvat keeleõpet.

Euroopa on keelte poolest väga rikas: lisaks Euroopa Liidu 24-le ametlikule keelele räägitakse siin enam kui 60 piirkondlikku või vähemuskeelt ning muudest riikidest pärit inimeste keeli.

Igal aastal korraldatakse keeltepäeval kõikjal Euroopas mitmesuguseid keeleteemalisi ettevõtmisi: näidendeid, lasteüritusi, muusikamänge, keelekursuseid, raadio- ja televisiooniülekandeid, konverentse ja palju muud.