Hüppa põhisisu juurde

Suvelõpu näitused Eesti Lastekirjanduse Keskuses

Lena-RevenkoEesti Lastekirjanduse Keskuses saab augusti lõpuni uudistada Iisraeli kunstniku miniatuure, kodumaiste illustraatorite töid ning autorinukke Jaapanist ja Venemaalt.

Erilist tähelepanu väärib Iisraelis elava kunstniku Lena Revenko isikunäitus „Vaata ma vaatan” Illustratsioonigaleriis. Kunstnik on oma töödes ammutanud inspiratsiooni küll lasteraamatuillustratsioonidest ja vana-pärsia miniatuuridest, küll hiina maalikunstist, jaapani mangadest ja muustki. Näiliselt lapseliku stiili taga peitub aga sugugi mitte nii süütu maailm. Piltide kaunid tegelased esitavad vaatajale küünilise küsimuse: kes siin tegelikult koletis on? Samahästi võiks näituse pealkirjaks olla „Koletiste taltsutamine”, sest just sellega kunstnik oma maalidel tegelebki.

Lena Revenko tehnika on isikupärane ja täiesti unikaalne. Kasutades vanu pabereid ja raamatulehti, miksides erinevaid värve ja tehnikaid, saavutab ta uskumatult vaimustava ja originaalse tulemuse. Tegemist on maailmanimega, kelle kunstist on osa saanud nii Iisraeli kui ka Tōkyō, Kyōto, Shangai, Miami, Los Angelese jt kaugete paikade galeriid ja kelle tööd on sageli müüdud juba enne, kui näitus ametlikult oma uksed avab.

Tasub kasutada võimalust selle imelise kunstniku näitust külastada, sest nii põnevaid autoreid ei satu Eestisse just liiga sageli.

Trepigaleriis on väljas väike valik Eesti illustraatorite Katrin Ehrlichi, Kaspar Jancise, Anna Lihodedova, Anne Linnamäe, Regina Lukk-Toompere, Ülle Meistri, Tiia Metsa, Piret Mildebergi, Viive Noore, Anne Pikkovi, Piret Raua ja Urmas Viigi töödest.

Pööning on nukumeistrite loomingu päralt. Eksponeeritakse Jaapani nukukunstniku Kimiko kaltsunukke ning Anja Babošina (Jekaterinburg) biitlitest inspireeritud autorinukke näitusel „All You Need Is Love”.

Näitusi saab vaadata kuni 29. augustini 2014.

Eesti Lastekirjanduse Keskus, Pikk 73, Tallinn
Avatud: E-R 10-17, L-P suletud

Täiendav info: Viive Noor, Lastekirjanduse Keskuse kunstiekspert
tel 5557 9930, viivenoor@gmail.com