Hüppa põhisisu juurde

Poola disain lastele Eesti Lastekirjanduse Keskuses

cover_NZ.inddEesti Lastekirjanduse Keskuse illustratsioonigaleriis saab alates 2. septembrist näha Poola autorite raamatu „D.E.S.I.G.N.” illustratsioone.

Raamat „D.E.S.I.G.N.” („Kodune sisustuse ja mitteigapäevase majakraami aabits“)
Tekst: Ewa Solarz
Illustratsioonid: Aleksandra ja Daniel Mizieliński
Raamatusari: „S.E.R.I.A.”, kus on ilmunud ka raamatud kodust, kunstist ning moest – „D.O.M.E.K.”, „S.Z.T.U.K.A.”, „M.O.D.A.”

„D.E.S.I.G.N.” on uudne lasteraamat kõige üldisemalt levinud ning kõige vähem hinnatud kunstiliigist – disainist. „D.E.S.I.G.N.” on lühike disainiajalugu: kaasahaarav ülevaade 69 kõige huvitavamast kodusest sisustusesemest viimase 150 aasta jooksul – alates klassikalistest kuni nende kõige hullumeelsemateni nagu poksiringikujuline voodi, täissirgeldatud lühter või skeletiga peegel. Neist enamik on kõige kuulsamate disainerite poolt kavandatud disaini-ikoonid – alates Le Corbusierist kuni Philippe Starckini. Poola disainerite poolt loodud kodusisustusesemeid esindavad selles raamatus (ning ka näitusel Tallinnas) Oskar Zięta, Anna Kotowicz-Puszkarewicz, Artur Puszkarewicz, Agata Kulik-Pomorska, Paweł Pomorski, Magdalena Lubińska ja Michał Kopaniszyn.
Lihtsate ja vaimukate kirjelduste, värvikate anekdootide ning veelgi värvikamate illustratsioonide abil lahutab „D.E.S.I.G.N.” meelt, paneb meid imestama ning teeb tundlikumaks ümbritsevate esemete esteetika ja vormi suhtes. See on raamat igaühele!

 

Kuraator Ewa Solarzi näituse D.E.S.I.G.N. esitlus IX DisainiÖö raames

26. septembril kell 14.00 esitletakse Eesti Lastekirjanduse Keskuse illustratsioonigaleriis rahvusvahelise festivali DisainiÖö ajal Ewa Solarzi raamatu ingliskeelset väljaannet (kirjastus GECKO PRESS). Näitusele on välja pandud Aleksandra ja Daniel Mizieliński illustratsioonid ning nende kavandatud raamatud kirjastuselt Dwie Siostry. Esitluse ajal saab näha ka tunnustatud Poola disainerite töid, sealhulgas megapaberlõiget meenutavat vaipa Dia, tapeete Mazzy ja seina-värviraamatut ning kännulauda. Ühesõnaga – need on kõige igapäevasemad mitteigapäevased sisustusesemed.

Tere tulemast!

Näituse kuraator: Ewa Solarz
Eesti-poolne kuraator: Viive Noor, viivenoor@gmail.com, tel 5557 9930
Eesti Lastekirjanduse Keskus (Tallinn, Pikk 73)
www.elk.ee

Näitus jääb avatuks 27. septembrini E-R kell 10:00-18:00 ja L kell 11:00-16:00.
Klassidele näitust selgitava tutvustusega külastused ettetellimisel elk[at]elk.ee, tel 617 7231

Rohkem infot festivali kohta: www.disainioo.ee

 

Loovõpituba D.E.S.I.G.N. lastele Ewa Solarzi idee järgi Reet Ausi juhendamisel

27. septembril 2014 kell 14.00-15.30 toimub Eesti Lastekirjanduse Keskuses (Pikk 73, Tallinn) lastele loovõpituba disainist.

Mis see on – disain? Kuidas loodi tuntud disainerite kavandatud mööbel? Mis disainereid inspireerib? Õpitubades tutvuvad lapsed XX sajandi disaini-ikoonidega, samuti muinasjuttudest inspiratsiooni saanud esemetega. Õpitubade ajal saavad neist endist disainerid – saadakse teada, mida disainer peab esemete projekte kavandades meeles pidama ning disainitakse ise kodusisustust enda valikul, kelle jaoks – kas või haldjatele või kodu-ussidele.

Töötuba on lastele vanuses 6-9 aastat. Oma tulekust anna teada katrin[at]elk.ee.

NB! Õpitoa kohad on täis!

NB! Projekti raames viivad Poola ja Eesti disainerid läbi õpitube koondnimetusega „Disainiloeng”. Rohkem infot alates 16. septembrist  internetilehel: www.tallinn.msz.gov.pl

Arendavate loominguliste projektide D.E.S.I.G.N. korraldaja on Poola Vabariigi Suursaatkond Eestis.

Näituse ja disainiõpitubade korraldamise tegid võimalikuks Poola Vabariigi Majandusministeerium, Välisministeerium, Kultuuri- ja Rahvuspärandi ministeerium.

Poola Vabariigi Suursaatkond tänab projekti kaaskorraldamise eest Eesti Lastekirjanduse Keskust, kirjastusi Dwie Siostry ja Gecko Press ning rahvusvahelist festivali DisainiÖö.