Hüppa põhisisu juurde

Piret Raud osaleb tuntud festivalil Itaalias

Neljapäeval, 6. septembril 2018 kell 15.30 tutvustab Piret Raud Festivaletteratura festivalil Mantovas Mantegna Majas (Casa del Mantegna) väikestele lugejatele oma raamatut „Lugu Sandrist, Murist, tillukesest emmest ja nähtamatust Akslist“. Üritust modereerib lastekirjanduse spetsialist Vera Salton. Laupäeval, 8. septembril kell 9.45 tutvustab Raud Mantegna Majas raamatut „Printsess Luluu ja härra Kere“. Üritust modereerib kirjanik Andrea Valente.

Piret Raud on avaldanud ligi kakskümmend lasteraamatut, mille tõlked on temast teinud praeguse aja tõlgituima eesti kirjaniku. Itaalia keeles on Raual seni ilmunud neli raamatut: „Kõik võiks olla roosa!“ (Sinnos, 2014), „Printsess Luluu ja härra Kere“ (Sinnos, 2015), „Lugu Sandrist, Murist, tillukesest emmest ja nähtamatust Akslist“ (Sinnos, 2018) ning „Trööömmmpffff ehk Eli hääl“ (Edizioni Dehoniane Bologna, 2018).

Festivaletteratura toimus esmakordselt 1997. aastal. Tegemist on Itaalia ühe kuulsaima festivaliga, mis toimub igal aastal Mantovas. Viie päeva jooksul leiavad aset kohtumised autoritega, ekskursioonid, performance’id ja kontserdid. Teiste seas on festivalil osalenud näiteks tuntud briti fantaasiakirjanik Neil Gaiman ja üks Rootsi tuntumaid kirjanikke Ulf Stark. Tänavuste esinejate hulka kuuluvad ka armastatud Saksa-Inglise lasteraamatuillustraator Axel Scheffler ja Itaalia üks kuulsamaid illustraatoreid Alessandro Sanna.

Vaata lisaks: Festivaletteratura-Piret Raud
Vaata ka: Festivaletteratura 2018 – Intervista a Piret Raud