Hüppa põhisisu juurde

Olivia Saar ja Ira Lember pälvivad riikliku teenetemärgi

President Kersti Kaljulaid kirjutas täna alla otsusele anda Eesti Vabariigi 99. sünnipäeva eel meie riigi teenetemärgid tänuks inimestele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud kogu Eesti paremaks. Teenetemärgi saajate hulka kuuluvad Olivia Saar ja Ira Lember, kellele antakse 23. veebruaril üle Valgetähe V klassi orden.

Olivia SaarEelmisel aastal oma 85. sünnipäeva tähistanud Olivia Saar on rõõmustanud lapsi oma luulekogudega juba väga pikka aega. Tunnustust on pälvinud ka tema hingestatud loodus- ja koduluule. Tema humoorikate mõistujuttude kogumikust “Lõvi Lõrr ja jänes Jass” on enam kui neljakümne aasta jooksul ilmunud mitu kordustrükki ning valminud ka telelavastus.

Ira-LemberIra Lember on rohkem kui 75 raamatu autor, sealhulgas on ta kirjutanud 50 raamatut lastele. Lisaks on Lember kirjutanud kuuldemänge ja nukunäidendeid, samuti tekste telesaatesarjale “Jänkupoisi lood”. Tema värsse on viisistanud Raimond Lätte, Felix Mandre, Uno Naissoo ja Ülo Vinter. Ira Lember on ka armastatud laulu “Koolikell” sõnade autor.

Õnnitleme!

Allikas: president.ee