Hüppa põhisisu juurde

Muuseumiöö 2019 lastekirjanduse keskuses

Lastekirjanduse keskus tähistab ühes teiste Eesti mäluasutustega üleeuroopalist muuseumiööd 18. mail 2019. Sel aastal kannab programm pealkirja “Öös on mustreid” ja keskus avab külastajatele uksed kell 18–23.

Muuseumiöö kutsub inimesi „tabama mustreid elus meie ümber: kultuuris, ühiskonnas, looduses ja küsima milliste mustrite osad me ise oleme.“ Lastekirjanduse keskuses saavad huvilised osaleda lastekirjandusest ja raamatutest inspireeritud tegevustes. Teise korruse saalis meisterdatakse üheskoos mustrimotiive, et teha nendega geomeetrilist varjuteatrit illustraator Kertu Sillaste juhendamisel. Muinasjutupööningul värvitakse, meisterdatakse ning on avatud märgikoda.

Samuti on külastajatel võimalik tutvuda muinasjutulises majas avatud kunstinäitusega, kus eksponeeritakse tunnustatud saksa illustraatori Axel Scheffleri töid, ning uudistada keskuse püsiekspositsiooni Edgar Valteri galeriis ning Varakambris. Edgar Valteri galeriis saab imetleda armastatud kunstniku originaalillustratsioone, vaadata Valteri tegelaskujudega multikaid ja lavastusi, uurida pokukoda ja kuulata loodushääli. Varakambris pakume ülevaadet eesti lastekirjandusest läbi aegade. Lisaks sellele saab selgeks, kuidas sünnib üks lasteraamat.

Muuseumiöö toimub Eestis juba 10. aastat ja selgi korral avanevad mustrite uurimiseks osalevate muuseumide ja teiste põnevate paikade uksed huvilistele täiesti tasuta. Eelmisel aastal tehti Muuseumiööl 125 000 muuseumikülastust, mis on üle kümme tuhande külastuse rohkem kui aasta varem.

Lisainfo muuseumiööst lastekirjanduse keskuses: Irma Mets, 6177 233, irma@elk.ee