Hüppa põhisisu juurde

Muhvi auhinna said Vikerraadio saate “Laste lood” toimetajad

tiina_vilu-muhvidega3. märtsil algusega kell 14.00 toimus Eesti Lastekirjanduse Keskuses lastekirjanduse aastakoosolek, mille raames anti pidulikult üle Muhvi auhind tublimatele lastekirjandusest kõnelejatele.

2015. aasta auhind otsustati anda Kadri Tiiselile ja Tiina Vilule, kelle juhitud saatesarjas „Laste lood” on järjepidevalt ja sisukalt kajastatud uuemat lastekirjandust ning innustatud lapsi lugema ja loetu üle arutlema.

Saates loetakse ette eesti ja välismaa lastekirjanike teoseid, kohtutakse lasteraamatute autorite ja kirjastajatega ning tähistatakse lastekirjanduslikke tähtpäevi. Lugemishuvilised lapsed jagavad kord kuus kuulajatele muljeid loetud raamatutest ja lasteraamatute põhjal tehtud lavastustest.

Väljaannetest tõsteti esile Postimeest ja Õpetajate Lehte, kus aastatel 2013-2014 on ilmunud arvukalt sisukaid kirjutisi lastekirjandusest.

Muhvi auhind on lastekirjanduse keskuse loodud tunnustus parimale lastekirjandusalaste ja laste lugemise alaste artiklite autorile või tele- ja raadiosaadete juhile (toimetajale). Auhind antakse välja iga kahe aasta tagant kevadel. Žürii koosneb Eesti Lastekirjanduse Keskuse töötajatest. Auhinnaks on laste meisterdatud Muhvi kujuke ja rahaline preemia.

Muhvi auhind asutati 2000. aastal ja anti esmakordselt välja 2001. aastal.

Varasemate aastate laureaatidest loe siit.