Hüppa põhisisu juurde

Luulekogu “Mesikäpa esikäpad” pälvis K. E. Söödi lasteluule aastaauhinna

11. mail 2018 anti Luunja 29. kirjanduspäeval üle Karl Eduard Söödi lasteluule aastaauhind. Tunnustuse pälvis Milvi Panga ja Mare Hundi luulekogu “Mesikäpa esikäpad”.

Žürii esimehe Toivo Ärtise sõnul on võiduraamat soe ja südamlik tervik, mis viib tagasi aega, “mil uksi ei pandudki lukku”. Raamat on detailideni läbi mõeldud, mis viitab loojate pühendumusele teose ettevalmistamisel.

Lastekirjanik Leelo Tungal: “Raamatut lugedes tekib tunne, nagu oleksime käinud külas töökal ja sõnakal maavanaemal. Sellised vanaemad on tänapäeval jäämas aina haruldasemaks – nagu ka neid ümbritsev turvaline ja lihtne, kuid samas ilmatu põnev õhkkond.”

“Mesikäpa esikäpad” valiti ka 2017. aasta 25 kauneima raamatu hulka. Milvi Panga on K.E. Söödi lasteluule aastaauhinna saanud ka 1992. aastal “Tähekeses” ilmunud luuletuste eest.

1988. aastal loodud Karl Eduard Söödi lasteluule auhinda annavad välja Luunja vallavalitsus ja Luunja keskkool. Auhinnasaajad valib žürii koostöös Luunja valla lastega. Valik tehakse eelmisel aastal ilmunud luulekogude ja perioodikas ilmunud luuletuste eest. Auhinnaga tunnustatakse lasteluulekogu autorit ja illustraatorit.

Lisainfo:
Rutt Panga
518 9979
rutt.panga@dokumendipank.ee

Kadi Saarso
Luunja valla haridusnõunik
5661 2583
kadi@luunja.ee