Hüppa põhisisu juurde

Kertu Sillaste osaleb Pop Up festivalil Ühendkuningriigis

Illustraator ja pildiraamatute autor Kertu Sillaste osaleb 7.–11. juunil 2019 Ühendkuningriigis toimuval lastele suunatud Pop Up kirjandusfestivalil. Kunstnikud ja illustraatorid viivad festivalil läbi töötube 3.–6. klasside õpilastele.

Sillaste tutvustab osalejatele oma raamatut “Mina olen kunstnik”, mis jäi silma festivali korraldajatele: “Neile meeldis raamatu kontseptsioon ja ega neid laste kunstiraamatuid üleliia palju ei ole. Kuna raamatut ei ole veel inglise keeles välja antud, ostetakse lastele kasutamiseks ja tutvumiseks hoopis eestikeelsed teosed,” kõneles Sillaste. Kõik osalevad klassid varustatakse 15 raamatu eksemplariga.

Töötoa esimese pooles tutvustataksegi osalejatele raamatu sisu ühes tõlkija Sarah Ardizzonega. Loovale tõlke- ja lugemisosale järgneb praktilisem pool, kus tehakse nöörijoonistusi ja paberobjekte. Illustraatori sõnul on töötoa mõte “anda lastele võimalus katsetada kunstniku töömeetodeid, millega nad tõenäoliselt varem kokku puutunud ei ole, ja pakkuda neile üks hea koostöö- ja kunsti tegemise kogemus.”

Töötoad toimuvad Buckinghamshire’is, imelises Waddesdoni mõisas, mis pakub ideaalset keskkonda kunstitöötubade tegemiseks, sest mõisa juurde kuulub ka kena kunstikollektsioon. Lisaks kajastatakse festivalil osalevaid kunstnikke ajakirjas Pop Up Magazine, mille sihtgrupiks on koolilapsed ja raamatukogud. Kokku on ajakirjal üle 12 000 lugeja.

Pop Up festival innustab noori üle Ühendkuningriigi lugema lõbu pärast, harrastama loovkirjutamist ja jutustama lugusid visuaalseid vahendeid kasutades. Õpilased alg-, põhi- ja erikoolidest viiakse kokku mitmete autorite ning illustraatoritega. Noored lugejad tutvuvad üle 100 teosega ja osalevad juunis nende autorite juhendatud loovkirjutamise ning illustratsiooni töötubades, mis toimuvad raamatukogudes, galeriides ja muuseumides üle kogu riigi.

Osalemine Pop Up festivalil on jätkuprojekt 2017.–2018. aastal toimunud rahvusvahelisele illustraatorite vahetusprojektile Pop Up Baltic Exchange.

Foto: Dmitri Kotjuh