Hüppa põhisisu juurde

Ulla Saar osaleb Pop Up festivalil Ühendkuningriigis

Ulla Saar osaleb Ühendkuningriigis toimuval lastekirjandusele pühendatud Pop Up festivalil. Ta juhendab 11. juunil 2019  kahte töötuba, kus kokku osaleb 60 last 3.–6. klassidest. 

Töötoad toimuvad St Andrew’s Church of England algkoolis, kus Saar tutvustab teiste hulgas oma illustratsioonidega luuleraamatut “Kõik on kõige targemad”, mille tekstide autoriks on Contra. Raamatu andis möödunud aastal ingliskeeles välja kirjastus The Emma Press. Festival varustab töötoas osalejaid raamatu eksemplaridega.

Pop Up festival toimub Inglismaa ja Walesi koolides 10.–21. juunini 2019 ja see innustab noori lugema lõbu pärast, harrastama loovkirjutamist ja jutustama lugusid visuaalseid vahendeid kasutades. Õpilased alg-, põhi- ja erikoolidest viiakse kokku mitmete autorite ning illustraatoritega. Noored lugejad tutvuvad üle 100 teosega ja osalevad juunis nende autorite juhendatud loovkirjutamise ning illustratsiooni töötubades, mis toimuvad raamatukogudes, galeriides ja muuseumides üle kogu riigi.

Osalemine Pop Up festivalil on jätkuprojekt 2017.–2018. aastal toimunud rahvusvahelisele illustraatorite vahetusprojektile Pop Up Baltic Exchange. Lisaks kajastatakse festivalil osalevaid kunstnikke ajakirjas Pop Up Magazine, mille sihtgrupiks on koolilapsed ja raamatukogud. Kokku on ajakirjal üle 12 000 lugeja.