Hüppa põhisisu juurde

Eesti Lastekirjanduse Keskus viibib Tuglase Seltsi kutsel külas Turus elavatel eesti lastel

Tuglase Selts on poolteist aastat korraldanud Soomes erinevaid üritusi eesti lastele. Seekord on külla palutud Lastekirjanduse Keskus, kuna samal ajal on Turus avatud Eesti illustraatorite rändnäitus „Etelästä tuulee – Lõunatuul puhub”.

Külakostiks võetakse kaasa uuemat eesti lastekirjandust. Kohapeal toimuvad nii eesti kui ka soome lastele töötoad, kus tutvustame ja loeme ette lugusid uuematest lasteraamatutest, lahendame kirjandusalaseid nuputamisülesandeid ning teeme raamatutest inspireeritud meisterdusi. Eesti lastega toimuvad kohtumised koolis, kus nende õppekavas on ka emakeeletunnid.

Külaskäik on täienduseks samal ajal Turusse saabunud Eesti illustraatorite rändnäitusele. Kuraator Viive Noore koostatud mahukas ja mitmekesine väljapanek on seni Soomes eksponeeritud Eesti illustratsiooninäitustest suurim. Oma töid näitavad Katrin Ehrlich, Kaspar Jancis, Anna Lihodedova, Anne Linnamägi, Regina Lukk-Toompere, Ülle Meister, Tiia Mets, Jüri Mildeberg, Piret Mildeberg, Viive Noor, Anne Pikkov, Piret Raud, Kertu Sillaste, Catherine Zarip ja Urmas Viik. Soomes publiku poolt väga positiivse vastuvõtu saanud näitus alustas oma rännakut käesoleva aasta jaanuaris Hyvinkäält ning lõpetab detsembris Hämeenlinnas. Vahepeal on näitusel veel 6 eksponeerimiskohta.

Täiendav informatsioon
Tuglase Seltsilt – www.tuglas.fi
Triin Soone, Lastekirjanduse Keskuse direktor
Tel +372 5919 0363, triin@elk.ee