Hüppa põhisisu juurde

Eesti Lastekirjanduse Keskus Tallinna raamatumessil

raamatumess

Tallinna raamatumess toimub 9.-11. aprill 2015 Rahvusraamatukogus ja on avatud:
9. ja 10. aprillil kella 10-20, 11. aprillil kella 11-17.
Sissepääs vaba.

Neljapäev, 9. aprill, LASTEALA (6. korruse näitusesaal):

Kell 11.00 tuleb külla lugemiskoer Danja. Räägime lugemiskoerale lugemisest ja loeme lastega koos ka ise jutte ning luuletusi koertest. Lisaks mängime ja meisterdame.

Kell 12.00 tutvume Anne Kõrge ja Katrin Tõnissoni abiga tuntumate laps-detektiividega ning paneme oma detektiivivõimed proovile. Oleme valmis ootamatusteks, sest iial ei või teada, kes sul selja taga hiilib!

 

Reede, 10. aprill, LASTEALA (6. korruse näitusesaal):

Kell 10.00 ja 15.00 toimub mudilastund „Raamatuga sõbraks“ Ootame 6-7-aastaseid lasteaialapsi, et üheskoos mängida. Mängime tähtedega korvpalli ja proovime sõnu ritta seada. Teeme sõnarongi, loeme põnevaid jutte ning meisterdame.

Kell 12.00 juhendab Kätlin Vainola  laste loovkirjutamise õpituba. Katsetame 3. klasside lastega, kuidas aitavad oma mõtete kirjapanemisele kaasa erinevad mängulised nipid ja trikid.

Kell 14.00 tuleb külla lugemiskoer Foxy. Räägime lugemiskoerale lugemisest ja loeme lastega koos ka ise jutte ning luuletusi koertest. Lisaks mängime ja meisterdame.

 

Laupäev, 11. aprill, Suur konverentsisaal:

Kell 12.00 – 14.00 toimub üle-eestilise 3.-4. klasside õpilaste kirjandusmängu finaal, mille teema on krimikirjandus.

 

Näitus “Pildi lugu”

Eesti Rahvusraamatukogu 6. korruse näitusesaalis on avatud näitus „Pildi lugu”, mis annab väikese läbilõike kodumaiste lasteraamatuillustraatorite viimaste aastate loomingust. Näituse koostas Eesti Lastekirjanduse Keskus.

Kunstnik Maarja Undusk on öelnud: „Tänane Eesti lasteraamatuillustratsioon elab toimekat ja rõõmsat noore täiskasvanu elu. Nii nagu lastekirjanduses on põlvkond kirjutajaid peale kasvanud ja mitmed küpsed tegijad püsivad tippvormis, on ka illustraatorite seas hulgaliselt uusi tugevaid tegijaid kõrvuti vanemate ja vilunutega.” Näitusel on 39 illustratsiooni 21 kunstnikult alates vanameister Ede Peebost kuni noorimateni – Ulla Saareni ja Kristi Kangilaskini. Sinna vahele jäävad tuntud nimed: Anne Linnamägi, Regina Lukk-Toompere, Ülle Meister, Jüri ja Piret Mildeberg, Viive Noor, Piret Raud, Catherine Zarip jpt. Piltide teema – nagu lastekirjandus ise – on väga mitmekesine, kuid domineerivad siiski muinasjutusüžeed. Muinasjutud ja muud lood, olgu need ammutuntud või kaasaegsed, on inspireerinud illustraatoreid kasutama nii klassikalisi väljendusvahendeid kui ka moodsaid tehnikaid.

Näitus jääb avatud 23. aprillini.

Raamatumessi kava

Kohtumiseni raamatumessil!