Hüppa põhisisu juurde

Eesti illustratsiooninäitus “Elas kord…” lõpetab Roomas ja Bolognas

Charles Perrault. „Saabastega kass”, 2013, segatehnikaTeisipäeval, 20. septembril 2016 avatakse Roomas Enzo Rossi Kunstilütseumis Eesti illustratsiooninäitus „Elas kord…“, mis on inspireeritud Grimmi muinasjuttudest. Näitust eksponeeritakse Roomas 30. septembrini, sealt rändab see edasi Bolognasse.

Bologna Sala Borsa Ragazzi raamatukogus on näitus üleval 7.–22. oktoobrini. Tegemist on viimaste peatuspaikadega, kus näidatakse ligi kaks aastat Itaalias ringelnud eesti illustraatorite näitust.

Näituse kuraator Viive Noor: „Kuigi algselt oli plaanis näitust esitleda Itaalias vaid ühe aasta, siis erakordselt sooja vastuvõtu ja suure huvi tõttu jäi see sinna ka teiseks aastaks. Kokkuvõttes võib öelda, et see on esimene kord, kui Eesti illustratsioonikunsti nii laialt ja põhjalikult Itaalias tutvustatakse ja selle üle on mul muidugi äärmiselt hea meel.“

Näitusel esinevad 59 tööga 20 eesti illustraatorit: Sveta Aleksejeva, Anu Kalm, Kristi Kangilaski, Kadi Kurema, Anne Linnamägi, Regina Lukk-Toompere, Ülle Meister, Tiia Mets, Jüri Mildeberg, Piret Mildeberg, Gerda Märtens, Viive Noor, Juss Piho, Anne Pikkov, Ulla Saar, Kertu Sillaste, Catherine Zarip, Tiina Mariam Reinsalu, Maarja Vannas-Raid ja Urmas Viik.

Alates 2015. aasta maikuust on näitus Itaalias ringelnud Aostas, Anagnis, Lagonegros, Bernalda-Metapontos, Coratos, Materas, Sassaris, Irsinas, Ischial ja Siracusas.

Rändnäitust “Elas kord…” korraldavad Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Itaalia Eesti Selts, rahastavad Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium, Eesti Kujundusgraafikute Liit, Sassari linnavalitsus, Ischia maakonnavalitsus, Irsina linnavalitsus ja Matera provints ning toetab Eesti Vabariigi Suursaatkond Roomas.

Lisainfo:
Viive Noor, Eesti Lastekirjanduse Keskus, +372 555 799 30
Ülle Toode, Itaalia Eesti Selts, +39 335 1268 574