Hüppa põhisisu juurde

Berliini kirjandusfestivalil osalevad eesti illustraatorid

Kolmapäeval, 10. mail algab Berliinis lastekirjandusfestival Berliner Bücherinseln, mille fookuses on tänavu Baltimaade lastekirjandus. Eestit esindavad festivalil illustraatorid Ulla Saar, Kertu Sillaste ja Regina Lukk-Toompere.

Kertu Sillaste ja Ulla Saar viivad festivalil läbi töötube. Kertu Sillaste töötoad toimuvad 10. ja 11. mail, Ulla Saare töötoad 17., 18. ja 19. mail. Lisaks sellele on nende ja Regina Lukk-Toompere tööd väljas festivali raames toimuval illustratsiooninäitusel. Näitus „Balti lasteraamatuillustratsioonid“ on üleval 10. maist 30. juunini Humboldti raamatukogus. Tänavuse näituse teemaks on mitmekesisus.

Illustraator Ulla Saar: „Ootan väga Berliini lastega töötubade tegemist. Mul on plaanis rääkida enda ja Kairi Loogi raamatust „Piia Präänik kolib sisse“ ja koos lastega fantaasiaelukaid välja mõelda. Minu jaoks on see väga suur au ja rõõm, et mind on kutsutud Eestit esindama ning loodan, et olen oma ülesande kõrgusel.“

Berliner Bücherinseln toimub tänavu kaheksandat korda. Kümne festivalipäeva jooksul toimub Saksamaa pealinnas 30 üritust, mis kõik pühendatud lasteraamatule ja raamatuillustratsioonile. Festivali eesmärk on tutvustada lastele raamatute loomise, tootmise ja levitamise protsessi ning viia nad kokku lasteraamatute loojate ja vahendajatega.