Hüppa põhisisu juurde

Alustas Tallinna vanalinna muuseumide ja keskuste ühine linnalaager

Tänasest, 16. märtsist kuni reeLINNALAAGER_kaheksa_yhe_hoobiga-2015deni, 20. märtsini 2015 toimub kaheksas Tallinna vanalinna muuseumis ja keskuses ühine 1.-3. klasside õpilastele mõeldud linnalaager „Kaheksa ühe hoobiga“.

Korraga tegutseb vanalinna kaitsvate müüride vahel viis laste gruppi, st 75 tüdrukut ja poissi. Laagrilised ammutavad igal päeval teadmisi erinevas muuseumis või keskuses ning seetõttu on iga päev ka eri näo ja tegevusega. Lapsed saavad proovida arheoloogi ametit, mängida detektiivimängu, avastada looduse saladusi, teha varjuteatrit, tutvuda raamatutegelastega, meisterdada lõõtsaraamatut, tutvuda erilisemate pillidega ning voolida pärishambaid.

Laagriprojektis osalevad Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Loodusmuuseum, NUKU teater ja muuseum, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Eesti  Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti Tervishoiumuuseum ning Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum.

Kuna märtsikuise laagri vastu oli huvi suur ja grupid täitusid kiiresti, siis juunikuus, 8.-12. juunil toimub juba uus laager. Lisainfo ja registreerumise võimaluse leiab kõikide muuseumide ja keskuste kodulehtedelt juba maikuus.

Loe lisaks siit.