Hüppa põhisisu juurde

Aasta Rosina auhinna pälvisid Maris Pruuli ja Regina Lukk-Toompere raamatu „Maiasmoka atlas” eest

Eesti Lastekirjanduse Keskus andis 4. detsembril 11. korda üle Aasta Rosina auhinna aasta kõige omanäolisemale lasteraamatule. Kõigist keskuse töötajatest koosnev žürii valis selleks raamatu „Maiasmoka atlas” (Regio, 2014), mille teksti on kirjutanud Maris Pruuli ja illustreerinud Regina Lukk-Toompere .

„Maiasmoka atlas” rändab läbi 52 riigi ning tutvustab nende maade komme ja maiustusi. Magusasõpradega jagatakse teadmisi, kes leiutas martsipani, milline kommivabrik on sõda pidanud, kus süüakse samblikukomme, kus nätsutati esimest korda närimiskummi ja palju muud põnevat. Raamat on ahvatlevalt illustreeritud ja hästi kujundatud. Žürii tõstis esile uudset teemakäsitlust, koguperekesksust ja atlase head teostust. Ühtlasi on see esimene Aasta Rosina auhinna pälvinud aimeraamat.

„See raamat on sobiv nii väikestele kui suurtele, nii ettelugemiseks kui ka ise lugemiseks ja muidugi niisama uurimiseks,” täiendab lastekirjanduse keskuse direktor Triin Soone. „See raamat on täiesti vältimatu kirjavara kõikidele reisisellidele. See raamat teeb maailma suuremaks ja paremaks ning selle lugeja targemaks.”

Autoreid tunnustati traditsiooniliselt kilo rosinate, rahalise preemia ja tänukirjaga.

Aasta Rosina auhinda antakse välja alates 2004. aastast eelnenud aasta jooksul ilmunud erilisele ja silmapaistvale eesti lasteraamatule, hinnates raamatut tervikuna või ainult kirjaniku- või kunstnikutööd.

Täiendav info:
Triin Soone
Eesti Lastekirjanduse Keskuse direktor
Tel 617 7230
triin@elk.ee