Hüppa põhisisu juurde

11. septembril stardib ELK-s festival Luulesõit

Luuletajad Heli Laaksonen Soomest, Ieva Samauska Lätist ja Leelo Tungal Eestist kohtuvad lastega neljal päeval septembris erinevates kohtades üle Eesti. Tuur saab alguse Eesti Lastekirjanduse Keskuses Tallinnas 11. septembril 2018 kell 11. Edasi sõidetakse Tartusse, Elvasse ja Võrru. Publikut oodatakse ka luuleõhtutele 11. septembril kell 16 Viru keskuse Rahva Raamatus ja 12. septembril kell 18 Tampere Majas Tartus.

Esinemiste peakorraldaja on rahvusvaheline luulefestival Luulesõit. Sõidu eesmärgiks on tutvustada naaberriikite kaasaegset luulet ning edendada selle tõlkimist. Seni on rännatud juba viies riigis: Eestis, Lätis, Soomes, Rootsis ja Norras. Luulesõidu kunstiline juht on luuletaja ja tõlkija Guntars Godiņš.

Heli Laaksonen (1972) on särava esinemisega murdeluuletaja, kes on saavutanud modernse rahvaluuletaja staatuse Soomes: tema viit Edela-Soome murdes kirjutatud ja sooja huumorit viljelevat luulekogu on ostetud üle 200 000 eksemplari. Laaksoneni luulet on ilmunud ka võru („Maapuupäiv”, Sammakko, 2000, tlk Jan Rahman) ja hiiu keeles („Ole ise”, EKSA, 2017, tlk Järvi Kokla).

Ieva Samauska (1969) on avaldanud üle 20 luule- ja proosateose. Inglise keeles on ilmunud tema koolirahu ja -rahutust kommenteeriv luuleraamat „The Noisy Classroom” (The Emma Press, UK, 2017, tlk Žanete Vēvere Pasqualini). Luulesõidul tutvustatakse Samauska leidlikku luulet esmakordselt eesti keeles luuletaja, tõlkija ja luulesõitja Contra vahendusel.

Leelo Tungal (1947) on armastatud ja auhinnatud rütmi- ja riimimeister. Eelmisel aastal ilmus temalt kaks luuleraamatut: laste nutimaailma kirjeldav „Hallooo!” (Tammerraamat), mis pälvis Eesti Kultuurkapitali aastapreemia lastekirjanduse kategoorias, ning täiskasvanutele mõeldud kogumik „Teeleht” (Tammerraamat). Luulesõidul osaleb Tungal juba kolmandat korda.

Luulesõitu aitavad korraldada Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Kultuurkapital, Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, Tampere Maja ja Tuglase Selts.

 

 

 

 

 

 

Fotodel vasakult: Ieva Samauska (foto: H. Filipovs), Heli Laaksonen (M. Lappalainen), Leelo Tungal (D. Kotjuh)

Rohkem teavet:
www.poetryride.com

Facebook-üritused:
11.09.2018 Luulesõit Eesti Lastekirjanduse Keskuses
12.09.2018 Luulesõit Tampere Majas

Heidi Iivari
pressiesindaja
heidi@poetryride.com
56691400