Hüppa põhisisu juurde

Selgusid lastejutuvõistluse „Minu esimene raamat” võitjad

Täna, 8. juulil 2015 tehti Eesti Lastekirjanduse Keskuses teatavaks järjekordse lastejutuvõistluse „Minu esimene raamat” tulemused.

Lastejutuvõistlus toimus tänavu juba seitsmendat korda ja esimesest võistlusest on möödunud 11 aastat. Kokku on neile konkurssidele esitatud üle 260 käsikirja, millest raamatuna on ilmunud üle 40.

Tänavusele konkursile esitati 38 käsikirja, millest mõned ei vastanud nõuetele (olid juba varem ilmunud vms). Žürii otsustas välja anda kolm auhinnalist kohta ja ära märkida kaks tööd avaldamissooviga. Žüriisse kuulusid Eesti Lastekirjanduse Keskuse ja kirjastuse Tänapäev esindajad, lisaks Ilona Martson ajakirjast Täheke.

Konkursi toimumist toetas ka Kultuuriministeerium, auhinnafondi suurus oli 3000 eurot.

I koht – 1200 eurot – Reeli Reinaus. „Kuidas mu isa endale uue naise sai”
Peategelane on tüdruk nimega Kaisa, kes elab isaga kahekesi. Pereema on surnud juba üsna ammu ning isal on tekkinud tunne, et ta võiks uuesti abielluda. Naiseotsinguga kaasneb üksjagu koomilisi seiku, sest tütar ja tolle sõbranna hakkavad isale usinalt nõu andma. Žürii tõstis esile ebaharilikku teemakäsitlust ja huumorit. Reeli Reinausist sai sellega esimene autor, kes on sama konkursi võitnud kaks korda.

II koht – 1000 eurot – Kadri Lepp. „Poiss, kes tahtis põgeneda”
Käsikiri räägib poisist, kelle vanemad lähevad reisile ja jätavad ta vanavanemate juurde. Solvunud poiss otsustab põgeneda. Žürii tõstis esile head pingeloomise oskust ja ladusat stiili. Kadri Lepa käsikiri on kirjanduslik debüüt, autor töötab näitlejana Ugala teatris.

III koht – 800 eurot – Helen Käit. „Aardejaht ja muud koolivaheaja sekeldused Nõmmel”
Seikluslik lugu pakub lisa viimasel ajal ausse tõusnud lastekriminullide žanrile. Helen Käit on ka varem lasteraamatuid avaldanud.

Äramärgitud tööd
Jana Maasik. „Frida ja Lonni üksinda kodus” – räägib kahest tüdrukust, kes kodus olles mängivad fantaasiaküllaseid mänge igasuguste väljamõeldud tegelastega.
Heid Raba. „Härra Hopsti” – lugu poisist, kelle joonistatud koll ellu ärkab ja ta seiklustele viib.

Kõik eelnimetatud tööd on plaanis avaldada.

Varasematelt on lastejutuvõistluse võitnud Piret Raud, Kristiina Kass, Siiri Laidla, Markus Saksatamm, Reeli Reinaus, Juhani Püttsepp ja Kairi Look.

Eelmiste võistluste tulemused: loe siit