Hüppa põhisisu juurde

Selgumas on Põlvepikuraamatu konkursi võitjad!

Teisipäeval, 7. novembril 2017 kell 14 autasustatakse Eesti Lastekirjanduse Keskuses lasteraamatukonkursi Põlvepikuraamat võitjaid. Kuuendat korda toimuva konkursi korraldajateks on kirjastus Päike ja Pilv, Kultuuriministeerium ning Eesti Lastekirjanduse Keskus.

Auhinnatud saavad parimad väikelastele ja koolieelikutele mõeldud raamatute käsikirjad, mida sel aastal laekus 67. Põlvepikuraamatu konkursi eesmärgiks on rikastada lastele mõeldud lugemisvara omamaiste kvaliteetsete pildiraamatutega.

Nagu ka varasematel aastatel, oodati selgi korral käsikirju, millel oleks selge visioon või idee, huvitav vaatenurk, köitev tekst ja seda toetavad pildid. Otsiti käsikirju, millest sündivad lasteraamatud oleksid eesti lastekirjanduse kontekstis uudsed, üllataksid mingist aspektist ning pakuksid lugemis- ja vaatamiselamust nii mudilastele ja koolieelikutele kui ka nende vanematele.

Põlvepikuraamatu konkurssi korraldatakse alates 2006. aastast igal teisel aastal. Tänavu toimus konkurss kuuendat korda. Konkursi võidutööde auhinnad on rahalised, parimad käsikirjad avaldab kirjastus Päike ja Pilv.

Lisainfo:
Katrin Reinmaa
kirjastuse Päike ja Pilv juhataja
tel 513 1005