Hüppa põhisisu juurde

Rahvusvaheline Bologna lasteraamatumess kolis veebi

Rahvusvaheline Bologna lasteraamatumess kolis koroonaviiruse tõttu veebi. Nelja messipäeva jooksul toimuvad virtuaalkeskkonnas näitused, veebinarid, kohtumised, konverentsid ning auhinnatseremooniad. Näha saab raamatuid tutvustavaid videosid, vaadata virtuaalset illustratsiooninäitust ning tutvuda uue messiblogiga.  

Bologna lasteraamatumessil kogunevad tavapäraselt valdkonna professionaalid, et osta ja müüa lasteraamatute autoriõiguste kasutuslitsentse, leida parimaid teoseid, luua kontakte ning arutleda uute trendide üle. Eriolukorra tõttu toimub mess sel aastal virtuaalkeskkonnas. Messile registreeritud kirjastajad ja külalised saavad rahvusvahelise kirjandusega tutvumiseks ligipääsu autoriõiguste kirjastamislitsentside vahendamise veebikeskkonnale. Samuti avaldatakse messi kodulehel ning Facebookis jooksvalt infot ning artikleid, intervjuusid ja muud.

Eestit esindab messil Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Eesti Kirjastajate Liit.

Messi avas konverents, kus arutleti lastekirjanduse kirjastamise üle ülemaailmsete liikumispiirangute kontekstis ning sektori olukorrast maailmaturul käesoleva kriisi valguses.

Tutvu messiprogrammiga Bologna lasteraamatumessi kodulehel

Järgmine mess toimub Bolognas juba 12.–15. aprillil 2021.