Hüppa põhisisu juurde

Piret Raua raamat valiti maineka Itaalia auhinna nominentide hulka

Raamat „Lugu Sandrist, Murist, tillukesest emmest ja nähtamatust Akslist“ (itaalia keeles “Micromamma”) on koos 11 teise lasteraamatuga valitud auhinna Strega Ragazze e Ragazzi nominentide hulka 6–10aastastele mõeldud raamatute kategoorias. Žürii valib 5. novembril 2018 nominentide seast välja viis raamatut, mis pannakse hääletusele, kus osaleb umbes 1000 last sajast koolist ja raamatukogust.

Piret Raua raamatu „Lugu Sandrist, Murist, tillukesest emmest ja nähtamatust Akslist“ avaldas 2018. aastal Itaalias kirjastus Sinnos (pildid Francesca Carabelli, tõlkinud Daniele Monticelli). Lisaks on kirjanikul itaalia keeles ilmunud veel „Kõik võiks olla roosa!“ (Sinnos, 2014), „Printsess Luluu ja härra Kere“ (Sinnos, 2015) ning Trööömmmpffff ehk Eli hääl“ (EDB Edizioni Dehoniane Bologna, 2018). 2019. aastal ilmub ka „Emili ja oi kui palju asju“ (EDB Edizioni Dehoniane Bologna).

Strega Ragazze e Ragazzi auhind on mainekas lastekirjanduse auhind, mis antakse viimase aasta jooksul Itaalias ilmunud lasteraamatule. Kõrvuti võistlevad nii itaalia autorite teosed kui tõlkeraamatud. Võitjad selguvad rahvusvahelisel Bologna lasteraamatumessil 2019. aasta kevadel.

Vaata ka: Premio Strega Ragazze e Ragazzi, quarta edizione. Prima selezione (itaalia keeles)