Hüppa põhisisu juurde

9. märtsil esineb illustraator ja lastekirjanik Olivier Tallec

olivier tallec

Prantsuse raamatuillustraator ja lastekirjanik Olivier Tallec esineb lastekirjanduse keskuses 9. märtsil 2016 kell 16.00–17.30. Autoriga kohtumisele on oodatud kunstnikud, kirjanikud, tudengid ja kõik lastekirjanduse huvilised. Kohtumine toimub inglise keeles.

Tallec esineb lastekirjanduse keskuses Frankofoonia festivali raames, mille üritused leiavad 9.–22. märtsini aset eri paigus üle Eesti.

Olivier Tallec on sündinud 1970. aastal Morlaix’s Põhja-Bretannias Prantsusmaal ja õppinud Duperré Kõrgemas Tarbekunstikoolis. Tallec on kuulsaks saanud oma illustratsioonidega meediaväljaannetele Le Monde, Libération, Télérama ja Elle. 2013. aastal joonistas ta Prantsuse Posti tellimusel 4 postmarki. Enim tuntust on Tallec aga kogunud lastekirjanduse vallas. Ta on illustreerinud rohkelt lasteraamatuid ning töötanud koos mainekate kirjastustega nagu Gallimard ja Flammarion. Tuntuimad on raamatusarjad „Rita ja Machin” (autor J.-P. Arrou-Vignod, kirjastus Gallimard) ja „Suur Hunt, Väike Hunt” (autor Nadine Brun-Cosme, kirjastus Flammarion/Père Castor). Viimasel ajal on ta ka ise kirjutanud suurepäraseid autoriraamatuid, sh „QuiQuoiQui” (kirjastus Actes Sud Junior).

Olivier Tallec’i raamatuid on tõlgitud paljudesse keeltesse ja välja antud mitmel pool üle maailma. Eesti lugejani jõuavad sarja „Suur Hunt, Väike hunt” esimesed raamatud Indrek Koffi tõlkes ja kirjastuse Draakon & Kuu väljaandel 2016. a teises pooles.

Lisainfo: www.oliviertallec.fr