Hüppa põhisisu juurde

Muhvi auhinna pälvis lastekirjanduse uurija Jaanika Palm

Jaanika-Muhv-2013-klkTäna, 5. märtsil kell 14 antakse Eesti Lastekirjanduse Keskuses lastekirjanduse aastakoosoleku raames lastekirjanduse uurijale Jaanika Palmile üle Muhvi auhind. Sellega tunnustame ja tõstame esile tema sisukat ja põhjalikku kirjatööd lastekirjanduse vallas.

Muhvi auhinda annab Lastekirjanduse Keskus välja alates 2001. aastast, tunnustamaks parimaid lastekirjanduse teemade kajastajaid trükisõnas. Auhinnaks on laste meisterdatud nukk Muhv – tegelane Eno Raua „Naksitrallidest”, kes samuti vahel harrastas kirjatööd. Auhinnaga kaasneb rahaline preemia ja tänukiri.

Jaanika Palm on lõpetanud Tartu Ülikooli eesti filoloogina 1998. aastal ning saanud teadusmagistri kraadi 2010. aastal väitekirjaga „Eesti lastekirjanduse teooria ja kriitika kuni aastani 1939”. Alates 2000. aastast töötab ta Lastekirjanduse Keskuses uurijana ning on üle-eestilise lastekirjanduse uurijate töögrupi koordinaator. Ta on „Lastekirjanduse sõnastiku” (2006) ja Eesti Lastekirjanduse Keskuse toimetiste (2004–2011) üks autoreid; avaldanud arvustusi ja lastekirjanduse ülevaateid Sirbis, Loomingus ning üleriigilistes päevalehtedes, probleemkirjutisi ja artikleid Nukitsas. Lisaks artiklitele paberväljaannetes on Jaanika kirjutanud keskuse kodulehele igakuiseid raamatuarvustusi ja Delfi Tähekesse raamatututvustusi lastele.

Ajakirjandusväljaannetest tõstab keskus seekord esile Õpetajate Lehte mahuka ja sisuka lastekirjanduse erinumbri väljaandmise eest eelmise aasta novembris.

Varasemad Muhvi auhinna laureaadid on Krista Kumberg, Ilona Martson, Mare Müürsepp, Leelo Tungal, Viive Noor ja Ave Mattheus.
Väljaannetest on äramärkimist leidnud Eesti Päevaleht, Postimees, Õpetajate Leht, Hea Laps ja Eesti Ekspress.

Täiendav info:
Triin Soone, Lastekirjanduse Keskuse direktor
Tel 617 7230, 5919 0363, triin@elk.ee
Jaanika Palm, lastekirjanduse uurija
Tel 5343 6586, jaanika@smail.ee