Hüppa põhisisu juurde

Kristi Kangilaski isikunäituse avamine 30. jaanuaril

30. jaanuaril 2019 kell 16 avatakse lastekirjanduse keskuses Kristi Kangilaski isikunäitus. Näitusel saab näha peaasjalikult illustratsioone, mis on küll lasteraamatute jaoks tehtud, kuid pole veel kaante vahele jõudnud. Näitus jääb avatuks 2. märtsini 2019.

Kristi Kangilaski: „Olen joonistamist armastanud nii kaua, kui ma ennast mäletan. Vahepeal tegi elu erinevaid keerdkäike, kuid lõpuks jõudsin ikka välja selleni, millest alati hirmsasti unistasin – raamatute illustreerimiseni. Esimene raamatutäis pilte sai tehtud mu oma teksti juurde, sest kirjutada meeldib mulle vaat et niisama palju, kui joonistada. Iga raamatuga, mida on õnn illustreerida, proovin jälle veidi teisiti teha: et ise areneda ja et igale raamatule uus nägu anda.“

Kristi Kangilaski (1982) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafika eriala 2013. aastal. Lisaks illustreerimis- ja kujundustööle tegutseb ta Viljandi kunstikoolis õpetajana. Kangilaski on seni avaldanud kaheksa lasteraamatut. Neist esimesega, „Päike läheb puhkusele” (Päike ja Pilv, 2012) pälvis ta tunnustuse 5 kauneima eesti lasteraamatu konkursil (Eesti Lastekirjanduse Keskuse eripreemia ja Eesti Kujundusgraafikute Liidu eripreemia noorele kunstnikule) ning Hea lasteraamatu tiitli Lastekaitse Liidult. Viimane kunstniku piltidega ilmunud raamat on Evelin Poveli „Ronides sugupuul“ (MTÜ Väärt Vanad Võtted, 2018). Kristi Kangilaski on osalenud mitmetel grupinäitustel Eestis ja välismaal, kuid käesoleva näituse puhul on tegemist autori esimese isikunäitusega. Näituse korraldamist on toetanud Eesti Kultuurkapital.

Lisainfo:

Viive Noor, kuraator
viivenoor@gmail.com
634 0080, 5557 9930