Hüppa põhisisu juurde

Kirjastus Varrak kutsub lapsi illustreerima J.K. Rowlingu lasteraamatut „Ickabog“

Kirjastus Varrak avaldab veebis J.K. Rowlingu uue lasteraamatu „Ickabog“ ja kutsub lapsi joonistusvõistlusel raamatut illustreerima. Osalema on oodatud 7–12-aastased lapsed. 

„Ickabog“ avaldatakse veebilehel www.icakbogilood.ee osade kaupa järgmise seitsme nädala jooksul. Ja mis kõige põnevam – lastel on võimalus raamatut ise illustreerida! Iga tööpäev ilmub lehele uus osa raamatust ja mõned soovitused, mida lapsed võiksid joonistada. Võistlusele esitatud töödest tehakse valik, mis jõuab eestikeelsesse raamatusse.

J.K. Rowling kirjutas „Ickabogi“ rohkem kui kümme aastat tagasi unejutuks oma lastele ja kaua oli see armastatud lugu mõeldud vaid nendega jagamiseks. Kui aga koroonapandeemia sundis peresid kodudesse jääma, otsustas J.K. Rowling oma laste lemmiklugusid maailmaga jagada. Raamatuga seonduvad autoritasud annetab kirjanik organisatsioonidele, mis abistavad koroonapandeemiast eriti raskelt mõjutatud inimesi.

Joonistusvõistlus on avatud alates 1. septembrist kuni 23. oktoobrini 2020. Võistlusele on oodatud 7–12-aastaste laste joonistused, mis peavad olema esitatud lapsevanema või eestkostja poolt. Võistlusel osalemiseks on vaja esitada koopia lapse joonistustest läbi veebilehel oleva vormi.

Esimesi peatükke saab lugeda lehel https://ickabogilood.ee/raamat/