Hüppa põhisisu juurde

ELK direktor Triin Soone pälvis ERÜ aastapreemia

Triin-Soone-ERY-aastapreemia-2015Eile, 9. märtsil 2016 toimus Rahvusraamatukogus Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu (ERÜ) tänuüritus, kus tunnustati 2015. aasta parimaid raamatukoguhoidjaid ja tegusid raamatukogudes, tänusõnad ütles kultuuriminister Indrek Saar. Meil on suur rõõm teatada, et lastekirjanduse keskuse direktor Triin Soone pälvis ERÜ aastapreemia beebiraamatu „Pisike puuˮ kinkimise traditsiooni taaselustamise eest!

„Pisike puuˮ on kinkeraamat, mis jõuab alates oktoobrist 2015 kõigi Eestis sündivatele lasteni koostöös kohalike omavalitsuste ning raamatukogudega. Raamatu eesmärk on toetada laste lugemishuvi ja väärtustada eesti lastekirjandust. „Pisike puuˮ koostaja on Eesti Lastekirjanduse Keskus ning rahastaja Kultuuriministeerium.

Triin Soone on kinkeraamatu tähendust kirjeldanud järgnevalt: „Vaevalt leidub väikelast, kellele ei meeldi raamatuid vaadata või jutte ja luuletusi kuulata. See, nagu mistahes muu mänguline tegevus, on lapse igapäevaelu loomulik osa ja tema arengu alus. Raamat on lapsele sama tähtis mänguasi kui muud lelud. Meie, täiskasvanute roll, on tuua raamatud laste ellu ja lasta neil lugemisest rõõmu tunda. ˮ

Lisaks kuulutas ERÜ välja aasta lasteraamatukoguhoidja. Tiitli pälvis Võrumaa Keskraamatukogu lasteosakonna juhataja Helle Laanpere täieliku pühendumuse eest raamatukogutööle ja lastele.

Vaata ka:
Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing tunnustas parimaid
Iga vastsündinu saab kingiks raamatu „Pisike puuˮ