Hüppa põhisisu juurde

Eesti muinasjutt ilmus rahvusvahelises digitaalses lasteraamatus

Dubais toimuva maailmanäituse raames ilmunud digitaalsesse lasteraamatusse „Lastejutte üle ilma“ jõudis ka Jakob Kõrvi muinasjutt “Kaluri kimbatus” koos Edgar Valteri illustratsioonidega. Muinasjutt on algselt ilmunud raamatus “Veealused” ja see jõudis rahvusvahelisse kogumikku EXPO Dubai Eesti Esinduse ja Eesti Lastekirjanduse Keskuse koostöös.

„Lastejutte üle ilma“ on 5–12-aastastele lugejatele mõeldud viie-osalise raamatusarja teine väljaanne, mille eesmärgiks on populariseerida haridust ja kirjandust kogu maailmas. Lisaks Eesti autori tekstile ilmus kogumikus veel 42 muinasjuttu või lühilugu. Raamatusse jõudnud lugudes kohtab värvikaid tegelasi kogu maailmast alates Ukraina ööbikutest kuni Omaani laevakaptenite ja India printsessideni. Toredaid lugusid kaunistavad nii laste endi kui professionaalsete illustraatorite loodud pildid.

Eesti Lastekirjanduse Keskuse direktori Triin Soone sõnul on Eesti uuem lastekirjandus mitmekesine ja huvitav nii sõnas kui pildis: „Meil on, mida maailmale näidata ja mille üle uhkust tunda.“ Selle edu juured on tema sõnul peidetud just meie rahvaluulesse, muinasjuttudesse ja muistenditesse. „EXPO lasteraamatus osalemine annab võimaluse jagada ühte meie muinaslugu kogu maailmaga ja muuta väike Eesti maailmakaardil veel kirkamaks ja põnevamaks,“ lisas Soone.

Raamat on tasuta alla laetav järgmistes veebikanalites: Expo School Programme website, Kobo ja Apple Books. Paberkandjal raamatut levitatakse Dubais toimuval maailmanäitusel, mis algab 2021. aasta oktoobris.

Raamatu fail on kättesaadav SIIT