Hüppa põhisisu juurde

ELK Tallinna raamatumessil 7. ja 8. aprillil

lastealaEesti Rahvusraamatukogus toimub 7.–9. aprillini 2016 Tallinna raamatumess, kus kirjastused saavad tutvustada ja müüa raamatuid, suhelda oma lugejatega; raamatulugejatel-ostjatel on võimalik kohtuda kirjanike, kunstnike ja raamatutegelastega, valdkonna spetsialistidel aga täiendada teadmisi ja osaleda seminaridel. Mess on suunatud nii väikestele kui ka suurtele raamatuhuvilistele, oodatud on nii eesti ja vene keelt kõnelejad.

Programmis on oma koha leidnud Põhja- ja Baltimaade kirjandusfoorum, tüpograafiaseminar Kirjak, lasteüritused, kohtumised autoritega, töötoad.

Eesti Lastekirjanduse Keskus tegutseb messi 6. korruse lastealal kahel päeval:

7. aprillil kell 12.00-13.45 ootame lapsi kohtumisele teemal „Rännates raamatuga“.
Alustades teekonda Eestist teeme ringi peale kogu Euroopale. Selgitame välja eri riikide tuntumad lasteraamatud ja kontrollime oma teadmisi. Koos Maris Söödiga rändame ka kaugemale ja just sinna, kuhu tema raamat „Mammu hakkas reisiselliks“ viib.
Gruppidel palume eelnevalt registreeruda aadressil anneli@elk.ee.

8. aprillil kell 10.00–11.45 ja 12.00-13.45 kutsub Nukits lapsi mängima tähemänge.
Mängime mänge, õpime koos tähti, loeme toredaid jutte ja lisaks meisterdame oma raamatu.
Gruppidel palume eelnevalt registreeruda aadressil anneli@elk.ee.

Raamatumess pakub lastele veel mitmeid erinevaid töötubasid ja kohtumisi. Neljapäeval saab meisterdada illustraator Tiia Metsa juhendamisel ja osaleda Joonas Sildre koomiksitöötoas Peter Madseni näituse „Valhalla – Iidsed jumalad on tagasi“ raames. Reedel tutvustab Kaja Kivisikk oma raamatut „Mängud lugemispessa“. Laupäeval kutsutakse lapsi koos isadega veetma hommikut raamatu „Pauli ja papsi“ seltsis ja Elis Saare „Maskiraamatu“ järgi maskide voltimise töötuppa. Laupäeval kell 12.00–13.00 saab suures konverentsisaalis näha Teoteatri esituses etendust „Lipp lipi peal“.

Tutvu ka selle aasta messi KAVAGA.

Kohtumiseni raamatumessil!