Hüppa põhisisu juurde

Eesti keele projekti “Sõbrakesed” lõpetamine 30. märtsil 2012

SobrakesedReedel, 30. märtsil kell 13 toimub Eesti Lastekirjanduse Keskuses kolme kooli – Tallinna Tondi Põhikooli, Kohtla-Järve Ühisgümnaasiumi  ja Õismäe Kooli ühise projekti „Sõbrakesed“ lõppüritus.

Projekt „Sõbrakesed“ ühendab eri rahvusest lapsi Tallinnast ja Ida-Virumaalt, kellel on erinevad füüsilised ja vaimsed võimed. Projekti missioon on kõigi kolme kooli õpilastele ühesugune – „julge oma eakaaslastega suhelda, väljenda ennast nii, et ka teised sind mõistavad, julge küsida ja pakkuda abi ning tunneta end vajalikuna meie väikeses Eesti kodus.“ See tundub väga enesestmõistetav ja lihtne. Kuid projektis osalevad lapsed, kelle igapäevane suhtluskeel on vene keel ja lapsed, kes on märgatava füüsilise või vaimse mahajäämusega või kelle elu seavad koguni mõlemad tegurid korraga.

29.-30. märtsil kohtuvad õpilased Kohtla-Järvelt ja Tallinnast, et üheskoos eesti keelt rääkida ja mõista.

Nende kahe tegusa päeva jooksul tehakse oma etteastetega tagantjärele kummardus 14. märtsil tähistatud emakeelepäevale, minnakse rändama nukumuuseumi salakoobastesse, avastatakse energiakeskuses ilmaruumi ja uudistatakse Lastekirjanduse Keskust ning sealseid eestikeelseid ning Eestis ilmunud lasteraamatuid.