Hüppa põhisisu juurde

Eesti illustraatoreid olid edukad rahvusvahelisel illustratsiooni konkursil

Eesti illustraatoreid olid edukad rahvusvahelisel illustratsiooni ja disaini konkursil „Image of the Book“ (Образ книги). Žürii tunnustas kõrgelt Ulla Saare, Kadi Kuremaa ja Kertu Sillaste töid. Auhinnad antakse üle Bologna lasteraamatumessil aastal 2021.

Eesti illustraator Ulla Saar jõudis laureaatide nimekirja laste- ja noortekirjanduse illustratsiooni kategoorias ning Kadi Kuremaa ja Kertu Sillaste autoriraamatu kategoorias.

Konkurss “Raamatu pilt” toimus esmakordselt aastal 2008. Selle algatajateks olid Venemaa Föderaalne Pressi- ja Massikommunikatsiooniagentuur ning Moskva Raamatuillustraatorite ja Disainerite Liit. Aastal 2017 muutus konkurss rahvusvaheliseks. Alates 2008. aastast on võistlusel tunnustatud üle 1000 kunstniku tööd.

Rahvusvaheline žürii, kuhu kuuluvad kirjastajad ning illustraatorid, hindab nii ilmunud kui veel ilmumata illustratsioone. Laureaadi tiitleid ja diplomeid jagatakse üheksas kategoorias: ilukirjanduse illustratsioon, laste- ja noortekirjanduse illustratsioon, raamatukujundus, autoriraamat, uued tulijad, e-raamat, kunstiraamat ja grand prix ehk “Fenomen”. Külalisliikmena lõi sel aastal žürii töös kaasa ka lastekirjanduse keskuse kunstiekspert ja illustraator Viive Noor.

Loe lisa konkursi veebilehelt.

Ulla Saare illustratsioon. Kairi Look. „Piia Präänik kolib sisse”, 2015, akvarell, kollaaž