Hüppa põhisisu juurde

Avatud on interaktiivne näitus lastele „Teedu ja Peedu”

Teedu-ja-Peedu-naitusAlates 3. aprillist 2017 on lastekirjanduse keskuses avatud Soome Instituudi interaktiivne näitus „Teedu ja Peedu”, millega ühtlasi tähistatakse juubeliaastat „Soome 100”.

Teedu ja Peedu (soome keeles Tatu ja Patu) on Aino Havukaineni ja Sami Toivoneni loodud pildiraamatute sarja peategelased.

Näitus koosneb pehmetest 45 x 45 cm suurustest plaatidest, millel on kujutatud koduga seotud esemed: tööriistad, moosipurgid, kingad, hambaharjad ja muud. Plaatidest saavad lapsed Teedu ja Peedu eeskujul koostada erinevaid mängukeskkondi ja n-ö veidraid masinaid. Plaate on erinevas suuruses: 50 plaati mõõtudega 45 x 45 cm ja 22 plaati mõõdus 25 x 25 cm. Lisaks on 9 ruutmeetri suurust põrandale panemiseks mõeldud plaati. Plaatidele on valmistatud sobiv kast, seal saab hoida parajasti kasutuses mitte olevaid plaate ja teisi ehitustarvikuid, nagu lühikesed nöörijupid, plekktassid, hambaharjad, magnetid jne. Seega saavad lapsed ehitada-mängida just nii, nagu ruum võimaldab.

Huvilised saavad lahendada ka “Teedu ja Peedu rännumängu”, mis testib vastajate teadmisi Soome kohta.

Näituse on kujundanud Mae Kivilo, Alden Jõgisuu ja Maarja-Liis Raamat ning seda on eksponeeritud ka Leedu Rahvusraamatukogus Vilniuses.

Näitus on Eesti Lastekirjanduse Keskuses avatud 28. aprillini 2017.