Hüppa põhisisu juurde

Algas Bologna lasteraamatumess

Nagu ikka, toimub märtsi lõIMG_1116pus, seekord 30. märtsist 2. aprillini 2015, Itaalias Bologna rahvusvaheline lasteraamatumess. Messi selleaastane peakülaline on Horvaatia.

Eesti on messil esindatud Eesti Lastekirjanduse Keskuse, Eesti Kirjastuste Liidu ja Kultuuriministeeriumi koostööl ettevalmistatud rahvusstendiga, kus on välja pandud meie lastekirjanduse viimaste aastate paremik. Messi külastavad ka paljud Eesti lastekirjanikud, illustraatorid ja kirjastajad. Päev enne messi toimub Bolognas Piret Raua äsja itaalia keeles ilmunud raamatu „Voglio tutto rosa” („Kõik võiks olla roosa”, eesti keeles tuntud “Emma roosad asjad”) esitlus. Raamatu andis välja kirjastus Sinnos, kes varasemalt kirjastas ka Aino Perviku ja Catherine Zaripi raamatu “Rändav kassiemme”. Messi ajaks ilmub veel kirjastuselt Orecchio Acerbo Dino Buzzati raamat „La creazione” („Maailma loomine”), mille on illustreerinud noor Eesti kunstnik Gerda Märtens.

Triin Soone: “Iga-aastane Bologna lasteraamatumess on meie valdkonna tippsündmus, kus tutvustame välispartneritele oma uuemaid lasteraamatuid ning kaeme teiste riikide tegemisi. Eelkõige on see aga pildiraamatumess, kuhu kogunevad tuhanded kunstnikud, et näidata oma loomingut ning mis suunas areneb illustratsioon, kui lastekirjanduse lahutamatu osa. Messil teistega kõrvuti olles ja selles tohutus raamatute paljususes, võime tõdeda, et meie lastekirjandus on heal tasemel ja me oleme uhked oma autorite loomingu üle.”

Lastekirjanduse keskusel valmis messiks EASi toel kataloog “Children’s Books from Estonia 2015”.

Bologna lasteraamatumessil kogunevad valdkonna professionaalid, et osta ja müüa autoriõiguste kasutuslitsentse, leida parimat pakutavast lastekirjandusest ning multimeediatoodangust, luua kontakte ja suhelda ning arutada ala uute trendide üle.

Sel aastal osaleb väljapanekutes 1200 esindajat 75 riigist. Ligi 25 000 ala professionaali oodatakse  osalema kohtumistel, aruteludel, loengutel, auhinnatseremooniatel ning illustratsiooninäituse avamisel.